ÖSYM, KPSS'de eksik net iddiasına cevap verdi

2011 KPSS sonuçları açıklandıktan sonra memurlar.net üyelerinin gündeme getirdiği KPSS'de eksik net iddialarına ÖSYM, gene mi kafasını kuma gömüyor? başlıklı haberimizden sonra ÖSYM'den cevap geldi. ÖSYM yaptığı açıklamada, 'gerek internette iddialarını yayınlayan iddia sahibi adayların gerekse de konuyla ilgili şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran adayların soru kitapçıklarını fiili olarak incelemiştir. İnceleme sonucunda iddialarının asılsız olduğu anlaşılmıştır' dedi. Detaylar için başlığa tıklayınız.

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 04 Ağustos 2011 16:58, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

BASIN AÇIKLAMASI

(4 Ağustos 2011)

Son günlerde bazı basın yayın organlarında ?KPSS'de blok yanlış şüphesi, KPSS'de eksik net iddiası' başlıklarıyla çeşitli haberlerin yer aldığı görülmüştür.

Söz konusu haberlerde, cevap kağıtlarıyla cevap anahtarlarını karşılaştıran adaylardan bazılarının yanlışlarının blok halde geldiğini tespit ettikleri ifade edilmekte, hatta haberlerde kesin hüküm veren bir dille ?olayın ÖSYM'nin sonuçları açıklamasıyla ortaya çıktığı' söylenmektedir.

Kamuoyunu yanlış yönlendiren bu haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur:

2011-KPSS'nin 4 oturumuna giren toplam aday sayısı 920 bin 168'dir. Blok yanlış iddiasıyla şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran aday ise 40'a yakındır. ÖSYM, gerek internette iddialarını yayınlayan iddia sahibi adayların gerekse de konuyla ilgili şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran adayların soru kitapçıklarını fiili olarak incelemiştir. İnceleme sonucunda iddialarının asılsız olduğu anlaşılmıştır.

Adayların sınav heyecanı ile bazı cevaplarını hatırlamamasını son derece olağan karşılıyor, ancak asılsız bu iddiaların kamuoyunda bir infiale neden olmaması için yukarıdaki açıklamayı bilginize ve dikkatinize sunuyoruz.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bu Habere Tepkiniz