1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

KPSS-B başvurularında Laborant Meslek Lisesi mezunlarının başvurabildiği "Laborant" kadrosuna Sağlık Meslek Liselerinin Laborant bölümü mezunları da başvurabilir mi?

02 Eylül 2003 21:12
+Aa- Yazdır

KPSS-B başvurularında Laborant Meslek Lisesi mezunlarının başvurabildiği "Laborant" kadrosuna Sağlık Meslek Liselerinin Laborant bölümü mezunları da başvurabilir mi?

Daha önce site olarak yapmış olduğumuz açıklamalarda alım yapılması düşünülen kadrolar için bölümlerin tek tek sayılmasının iyi bir yöntem olmadığını çünkü bazı bölümlerin belirtilmesinin unutulabileceğini belirtmiştik. Ancak bu yerleştirmelerdeki bazı kadrolarda, kamu kurumları kasıtlı olarak kendi Bakanlıklarına bağlı okullara öncelik veren bir uygulamaya gitmişlerdir. Örneğin Laborant kadrosu bunlardan biridir. Bu kadroya tüm laborant bölümü mezunlarının başvurması gerekirken getirilen kısıtlama dolaysıyla sadece Laborant Meslek Lisesi mezunlarının başvurmasına imkan sağlanmıştır. Oysaki bu bölümler denktir. Bu çok açıktır. Bu nedenle de yapılan işlem yanlıştır.

Bu bağlamda daha önce yapılan bu türden işlemlerden dolayı ÖSYM bir yerleştirmeyi iptal etmiştir. İptale ilişkin ÖSYM'nin açıklaması için tıklayın.

Diğer taraftan, ilgili kadrolarda sadece Laborant Meslek Lisesinin belirtilmiş olmasından dolayı diğer lise mezunlarından tercihte bulunanlar olsa dahi bu adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bilgisayarlar bu tercihleri dikkate almayacaktır. Adayların bu konudaki itirazlarını ÖSYM'ye telefon ve dilekçe iletmeleri yararlı olacaktır.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:17 - Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik00:48 - Bingöl'de 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi00:30 - Çavuşoğlu, Almanya'da eski Şansölye Schröder Gabriel ile görüştü00:27 - Bakan Koca'dan 'Dünya Ebeler Günü' mesajı: Sağlık hizmetleri doğumla başlar00:05 - THY, akılcı hamleyle yılın ilk 3 ayında kara geçti00:04 - Çakışan iki sınav ertelendi ama yine çakışıyor
00:02 - 6 Mayıs 2021'den önemli gündem başlıkları00:01 - Araştırma: 6 ila 7 saat gece uykusu kalp sağlığı daha faydalı00:00 - Bingöl karakovan balı ile bağışıklığınızı güçlendirin23:54 - Chelsea - Manchester City maçı İstanbul'da oynanacak23:52 - Jandarma ekibi iftarını uygulama noktasında yaptı23:44 - DPÜ'lü Araştırma görevlisi Resul Ay'dan uluslararası başarı
23:41 - Kiralık villalara talep 8 kat arttı23:40 - Sıcaklıkların artmasıyla birlikte kene tehlikesine dikkat!23:38 - Hal ile market arasındaki fiyat farkı dudak uçuklatıyor23:34 - İkinci el araba piyasasında durgunluk var23:29 - İstanbul'da binlerce çalışan anne bu kararı bekliyor
22:59 - Bilinçsiz ilaçlama nedeniyle 750 kovandaki binlerce arı öldü
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam