1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

6 bin 474 sağlıkçı alınacak haberi doğru değil

Medya, geçen hafta 47 bin geçici personel alınacak haberi yapmıştı. Bu haberin doğru olmadığını belirtmiştik. Tıklayın. Bugün ikinci bir yanlış daha yapılmıştır. Sağlık Bakanlığında, 4924 sayılı Kanuna tabi personelin istihdam edildiği hizmet birimlerini gösterir düzenleme yeni personel alımı gibi algılanmıştır. Bu alım haberi de doğru değildir.
31 Aralık 2012 14:02
Yazdır

Sağlık Bakanlığı'nın talebiyle bugün Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu'nun ?Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimleri? kararına göre, 2013 yılında 6 bin 474 sağlık personeli yeniden sözleşmeli olarak çalıştırılacak.

Bu kararı Anadolu Ajansı 6 bin 474 sağlık personeli alınacak olarak geçti, AA'nın haberinde "Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla, toplam 6 bin 474 sözleşmeli sağlık personeli alınacak" diyor.

Söz konusu karar, yeni sağlık personeli istihdamına göre değil, önceki yıllarda çalışmaya başlayan sözleşmeli personellerin yeniden vizelendirilmesine yöneliktir.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 6,945 defa okundu. 3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Spor giyimde en çok hangi markayı tercih ediyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam