1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kütüphaneyi kullanana çorbalar rektörden

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, üniversite kütüphanesinden yararlanan yaklaşık 200 öğrenciye her gün çorba ısmarlıyor.
10 Ocak 2013 11:10
Yazdır

Çorba giderini kendi maaşından karşılayan Kocacık, üniversite kütüphanesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin final döneminde kütüphaneye yoğun talepleri olduğunu ve yer bulmakta güçlük çektiklerini söyledi.

Bu yorgunluğa, çileye katlanan öğrencilere destek olmak, onları teşvik etmek ve yorgunluklarını gidermek için kendilerine çorba ikramında bulunmayı düşündüklerini belirten Kocacık, ''Tabakla, çanakla veremiyoruz ama bardakta veriyoruz. 'Onların yorgunluklarını alıp verimini artırabilir miyiz?' diye düşündük. Uygulama yeni başladı. Birkaç gündür de izliyoruz, gayet güzel gidiyor. Öğrencilerimiz de memnun'' diye konuştu.

Prof. Dr. Kocacık, öğrenciyken özlemini duyduğu bir uygulamayı hayata geçirdiğini dile getirerek, ''Öğrencilerimiz başarılı olsun, iyi notlar alsın, bir an önce okullarından mezun olsun, çorba da çay da onlara feda olsun'' dedi.

Öğrencilerin çorba ikramından memnun olduğunu ifade eden Kocacık, öğrencilerden gelen farklı talepleri de imkanlar ölçüsünde yapmaya çalışacaklarını kaydetti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz da, çorba ikramının kütüphanede öğrenci yoğunluğunu arttırdığına dikkati çekerek, ''4 ay önce kütüphaneyi ziyaret ettiğimizde öğrenci yoğunluğu bu kadar değildi. Ama bu tür projelerin öğrenci yoğunluğunu artırdığına şahit olduk. Bundan da mutlu olduk'' şeklinde konuştu.

Kütüphanenin öğrencilerin taleplerine yanıt veremediğini de aktaran Yılmaz, en kısa sürede mevcut kütüphanenin en az iki kat büyüklüğünde bir kütüphaneyi üniversiteye kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

Muhabir: Merve Topuz / Önder Felek

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 1
Bu haber 4,611 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam