1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Meclis'te bu hafta neler görüşülecek?

5 yeni vakıf üniversitesi kurulmasına ilişkin tasarının görüşmelerine devam edilecek.
02 Haziran 2013 11:38
Yazdır
Meclis'te bu hafta neler görüşülecek?

Meclis, yoğun çalışacağı bir haftaya daha giriyor.

TBMM Genel Kurulu, geçen hafta 1. maddesi kabul edilen, 5 yeni vakıf üniversitesi kurulması, bir vakıf üniversitesinin de adının değiştirilmesine ilişkin Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı görüşmeye devam edecek.

Tasarıyla, Ankara'da Anka, İstanbul Esenyurt, Adana'da Kanuni, Konya'da Gıda ve Tarım ile Gaziantep'de Sanko üniversitelerinin kurulacak, Altın Koza Üniversitesi'nin adı da İpek Üniversitesi olarak değiştirilecek.

Bu tasarının kabul edilmesinin ardından, bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar görüşülecek.

Genel Kurul, 4 Haziran Salı-5 Haziran Çarşamba-6 Haziran Perşembe günleri günlük programların bitimine kadar çalışacak.

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, 5 Haziran Çarşamba günü, Orman Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı görüşecek.

Tasarıya göre, özel orman alanlarında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca, onaylanan imar planlarına uygun hazırlanan inşaat yapılabilecek. Bu alanlarda yapılacak binaların taban alanı toplamı, özel orman alanının yüzde 6'sını, bina yüksekliği ise en düşük zemin kotundan itibaren 9,5 metreyi geçemeyecek.

Ormanlarda fidanlık kurulmasına, define aranmasına, işletilmesinde ağaç kullanılan ocakların açılmasına, balık üretim tesisi kurulmasına 29 yıla kadar izin verilebilecek. Orman sınırları içerisinde kaldığı gerekçesiyle tapuları iptal edilen yerler, öncelikle eski sahiplerine, özel ağaçlandırma veya özel imar ihya çalışmaları için bedelsiz verilebilecek.

Çözüm Sürecini Değerlendirme Komisyonu bu hafta da çalışmalarına devam edecek.

Komisyon, 5 Haziran Çarşamba günü, Bilkent Ünivresitesi'nden Doç. Dr. Ersel Aydınlı'yı, 6 Haziran Perşembe günü de İnsan Hakları Derneği Başkanı Öztürk Türkdoğan'ı dinleyecek.

KİT Komisyonu, denetimlerine devam edecek.

Komisyon, 5 Haziran Çarşamba günü ÇAY-KUR ve Gayrimenkul A.Ş; 6 Haziran Perşembe günü de Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş Genel Müdürlüğü ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün hesaplarını inceleyecek.

Anayasa Uzlaşma Komisyonu ve İçtüzük Uzlaşma Komisyonu da çalışmalarını sürdürecek.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:16 - ABD'de 'riskli' diye yapılmadı, Türkiye'de tedavi edildi22:12 - Vali aracının durdurup talimat verdi! İhtiyaçlarını karşılayın22:07 - PCR testi ücretlerinde değişiklik! 250 liraya çıkartıldı22:02 - LGS Türkiye 1'incisinin örnek başarı hikayesi!21:53 - Bursa'da ambulans ile ticari araç çarpıştı: 3 yaralı21:19 - 6 ilde daha 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması
21:14 - Evde izolasyona uyulmayınca 'caydırıcılık' tedbirleri alındı21:11 - Bodrum'da 36 saat su kesintisi yaşanacak20:51 - Eylem hazırlığındaki terörist 37 kilogram TNT ile yakalandı20:40 - Çocukları için kariyerini bırakıp masal kitapları yazdı20:34 - Son 45 gündeki en yüksek vaka sayısına ulaşıldı20:31 - Pilot olma hayallerini gerçekleştirmek için Türkiye'yi seçtiler
20:29 - Sağlık Bakanı Koca, 'Kovid-19'a karşı uyardı20:29 - Vali açıkladı... Nemrut Krater Gölündeki çalışmalar durduruldu20:26 - OSB'lerdeki liselere gençlerden büyük ilgi20:23 - Prof. Dr. Ayben Uysal CERN'de Türkiye'nin gururu oldu20:19 - İletişim Başkanı Altun'dan Joe Biden'ın sözlerine tepki
20:13 - Türk Hava Kuvvetleri, NATO'ya ait uçağa yakıt ikmali yaptı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam