1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Meclis 6 Temmuz'da tatile giriyor

AK Parti Grubu'nun hazırladığı taslağa göre, Meclis 6 Temmuz Cumartesi günü tatile girecek.
24 Haziran 2013 17:36
Yazdır
Meclis 6 Temmuz'da tatile giriyor

TBMM - Coşkun Ergül

Meclis'in, 6 Temmuz Cumartesi günü tatile girmesi planlanıyor.

AK Parti TBMM Grubu'nun, Meclis'in iki haftalık çalışma takvimine ilişkin hazırladığı taslağa göre, yarın TBMM Genel Kurulu'nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar sözlü soruları yanıtlayacak. Erdoğan'ın soruları yanıtlamasının ardından, Anayasa Mahkemesi'nin KHK ile düzenlenemeyeceği gerekçesiyle iptal ettiği hükümleri kanunla düzenleyen Yargı Hizmetleri ile İlgili Olarak Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ele alınacak.

Genel Kurul, bu tasarıyı yarın ve 26 Haziran Çarşamba günü görüşecek. 27 Haziran Perşembe günü, gündemdeki uluslararası anlaşmaların onaylanmasına ilişkin tasarılar görüşülecek.

AK Parti Grup Başkanvekilleri, Grup Yönetim Kurulu üyeleri, Grup Disiplin Kurulu üyeleri ve Grup Denetçileri ile TBMM Başkanlık Divanı üyelerinin seçimi, 28 Haziran Cuma günü AK Parti Grup Toplantı Salonu'nda yapılacak.

2014-2018 yıllarını kapsayan 10. Kalkınma Planı, 1 Temmuz Pazartesi günü TBMM Genel Kurulu'na sunulacak.

TBMM Genel Kurulu'nda 2 Temmuz Çarşamba günü TBMM Başkanlığı, 3 Temmuz Çarşamba günü iseTBMM Başkanlık Divanı üyeliklerinin seçimi yapılacak.

Meclis, 3-4-5-6 Temmuz çarşamba-perşembe-cuma-cumartesi günleri ise Devlet Memurları Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nı görüşecek. Meclis, bu tasarıyı da yasalaştırdıktan sonra İçtüzüğe göre 1 Ekim Salı günü toplanmak üzere tatile girecek.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 2
20 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam