200 engelli öğretmen alınacak

MEB, bugün bir açıklama yaparak 200 engelli öğretmen alacağını duyurdu

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 24 Şubat 2014 18:10, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
200 engelli öğretmen alınacak

Engelli öğretmen adaylarının mesajlarını 10 Şubat'ta haberleştirmiştik. Tıklayınız.

MEB, 24 Şubat tarihi itibariyle bir açıklama yaparak 200 engelli öğretmen adayı alacağını duyurmuştur.

İŞTE O AÇIKLAMA

2012 yılında yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı'na katılan adaylar arasından ÖMSS puanı üstünlüğüne göre 200 engelli öğretmen alımı yapılacaktır.Adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlar yanında 06/05/2010 tarihli ve 27573 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde belirtilen özel şartlar aranacaktır.

Adaylar, başvurularını http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formunu doldurmak suretiyle 03-07 Mart 2014 tarihleri arasında yapacak; başvuru formunun çıktısını, istenilen belgeler ile birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylattıracaklardır.

Başvuruda adaylardan diploma veya öğrenim durumu, pedagojik formasyon ve 2012 yılı ÖMSS sonuç belgesi ile özürlü sağlık kurulu raporu istenecektir. Ayrıca adaylardan,herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadığına ilişkin beyanları alınacaktır. Çalışanlar ise görev yaptıkları kurumdan muvafakat belgesi alacaklardır.

Geçerli başvuru sahibi adaylar, ÖMSS puanı üstünlüğüne göre sıralanacak, alanlar itibariyle belirlenen kontenjanlara yerleştirmeler ÖMSS puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapanların alması gereken muvafakat belgesi için tıklayınız.

Bu Habere Tepkiniz