2014/4 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 30 Haziran 2014 13:34, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
2014/4 KPSS tercih kılavuzu yayımlandı

KPSS-2014/4: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Tercih Kılavuzu

Kılavuz için tıklayınız.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Çevre ve ŞehircilikBakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edeceği sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Tercih işlemleri 30 Haziran 2014 tarihinde başlayacak, 3 Temmuz 2014 tarihinde sona erecektir. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2014/4 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, 30 Haziran 2014 tarihinden itibaren ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılmış olan 2012-KPSS Lisans'a girmiş ve KPSSP3 puanı hesaplanmış olması gerekmektedir.

Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. KPSS-2014/4 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.


KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI KPSS-2014/4 TERCİH KILAVUZU ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI

1. GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

1.1 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır.

1.2 Bu kılavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan nitelikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

1.3 Adayların, bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılmış olan 2012-KPSS Lisans'a girmiş ve KPSSP3 puanının hesaplanmış olması gerekmektedir.

1.4 Yerleştirme işlemlerinde, sözleşmeli pozisyonlar için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

2. TERCİHLERİN YAPILMASI İÇİN GENEL BİLGİLER

2.1 Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM'ye internetle gönderildiği son gün itibariyle ilgili lisans programından mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM'ye gönderilmesinin son günü itibariyle mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

2.2 Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

3. TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ İŞLEMLER

3.1 Adaylar tercihlerini 30 Haziran-3 Temmuz 2014 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 3 Temmuz 2014 gecesi, saat 23.59'da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır.

3.2 Atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar Tablo-1 'de gösterilmiştir.

3.3 Tercihlerinizi yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için "Aranan Nitelikleri" gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan program bilgisi mezun olunan program tablosundan kontrol edilmelidir.

Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan lisans programı koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir. Ayrıca, bu kılavuzdaki Bakanlık tarafından düzenlenen "Başvurma Genel ve Özel Şartlarını mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarıları da göz önünde tutmanız gerekir.

DİKKAT:

Mezun olunan program ile ilgili nitelik koşulunu karşılamadığınız bir sözleşmeli pozisyona tercihleriniz arasında yer vermeniz ve yerleştirilmeniz halinde ilgili kurum tarafından atamanızın yapılmayacağını göz önünde bulundurunuz. Mağduriyete uğramamanız için tercihlerinizi internetle ÖSYM'ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz.

Tercihlerinizi internetle ÖSYM'ye göndermeden önce tüm tercihlerinizin durumunuza uygun olduğundan mutlaka emin olunuz. Tercih süresi bitene kadar, sisteme işlenen tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi https://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır.

Yaptıkları tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali veya mezuniyet tarihinde değişiklik taleplerini içeren dilekçeler Merkezimizde kesinlikle işleme alınmayacaktır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

3.4 Tercih yapmak istediğiniz sözleşmeli pozisyonları belirleyiniz ve 30'u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada sözleşmeli pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Tercihlerinizi yazmanız için bu kılavuzdaki boş Tercih Listesinden

yararlanabilirsiniz. Böyle bir hazırlık size tercihlerinizi internete girmenizde kolaylık sağlayacaktır. Üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYM'ye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYM'de hiçbir şekilde işleme konmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacaktır.

3.5 İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM'nin www.osvm.qov.tr internet adresine giriniz ve "TERCİHLER" alanından KPSS-2014/4 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi girerek tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osvm.qov.tr adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen İnternet adresinden "Şifremi Unuttum" alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine şahsen başvurarak ücreti karşılığı (2,00 TL) yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Bu şifre daha sonraki gerek tercih gerekse sınavlar ile ilgili işlemlerde de kullanılacağından adayların bu şifreyi saklamaları yararlarınadır. Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiçbir kişiye verilmemektedir. Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğu için bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.

3.6 KPSS-2014/4 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tercih işlemleri alanına T.C. Kimlik Numaranızla şifrenizi girdikten ve "Tercih Bildir" alanına tıkladıktan sonra ekrandaki açıklamalara göre hareket ediniz. Tercih listenizdeki sözleşmeli pozisyon kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız.

Mezun olduğunuz program, tercih etmiş olduğunuz sözleşmeli pozisyon için aranan nitelikler ile uyumlu değilse yapmış olduğunuz tercih sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Tercihlerinizi yaparken bu durumu göz önünde bulundurunuz.

Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYM'ye ulaştığından emin olmanız için ekranda "KPSS-2014/4 Çevre ve Şehircilik

Bakanlığı Tercihleriniz .................................... tarihinde... başarı ile ÖSYM'ye bildirilmiştir." ifadesini görmeniz

gerekir. Bu aşamada "Yazdır" alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız. Bu işlemi tamamladıktan sonra https://ais.osvm.qov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi kontrol ediniz.

3.7 Tercihlerinizi yapmak için ÖSYM'nin ilgili internet sayfasına girdikten sonra ÖSYM kayıtlarında size ait öğrenim düzeyi, mezun olunan program ve mezuniyet tarihi bilgileri ekrana gelecektir.

Adaylar sınava girdikleri öğrenim düzeyindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

Adayların eğitim bilgileri, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde adaya ait kayıt bilgilerinde yer almaktadır. Tercih işlemlerinde ve yerleştirmede Merkezimiz tarafından bu bilgiler kullanılacaktır. Adaylar ais.osym.qov.tr adresinden eğitimi bilgilerini kontrol edebilirler. Eğitim bilgilerinde eksiklik ve/veya hata olan adaylar, tercih yapmak istedikleri kadroların gerektirdiği eğitim bilgilerini 30 Haziran-3 Temmuz 2014 tarihleri arasında (3 Temmuz 2014 günü saat 16.00'ya kadar) ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde güncelleyebilirler. Bu bilgilerin sisteme işlenebilmesi için adayların ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine giderken mezuniyet belgesinin aslını veya onaylı bir örneğini yanlarında bulundurmaları zorunludur. Belgede yer alan eğitim bilgileri, görevli tarafından sisteme girildikten sonra belge adaya geri verilecektir. Adaylar 3,00 TL hizmet ücreti ödeyecektir. Tercih işlemleri için aday tarafından Merkezimize gönderilen, mezuniyet/öğrenim durumu belgeleri işleme alınmayacaktır. Sadece ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından yapılacak değişiklikler 2014/4 KPSS tercih/yerleştirme işlemi için geçerli olacaktır. ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinin adresi ÖSYM'nin internet sayfasında yer almaktadır.

Eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olan adaylar tercih bildiriminden önce ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden eğitim bilgilerinin güncellenmesini sağlayacak sonra tercihlerini bildireceklerdir. Tercih bildirdikten sonra eğitim bilgi değişikliği yapıldığı taktirde, adayların tercih süresi içerisinde https://ais.osvm.qov.tr adresinden tercih güncelleme sayfasına girerek tercihlerini yeniden bildirmeleri zorunludur. Eğitim bilgilerinde yapılmış olan değişiklikler

önceki eğitim bilgisine göre yapılan tercihleri geçersiz hale getirebileceği için adaylar tarafından tercihlerin yeniden bildirilmesi işleminin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan program/alanlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabileceklerdir.

4. ÖSYM TARAFINDAN YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

4.1 Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

4.3 Yerleştirme yapılırken ÖSYM'ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

5. YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Yerleştirme sonuçlarını adaylar ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Yerleşme bilgileri ÖSYM'ce Bakanlığa elektronik ortamda gönderilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

6. SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara Bakanlık tarafından doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildiği kuruma teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

7. HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS'de yüksek puan almak bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Bakanlığın atama için öngördüğü niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

8. YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ ÜZERİNDE İNCELEME İSTEKLERİ

Yerleştirme işlemleri ile ilgili inceleme isteğinde bulunan adaylar, yerleştirme sonuçlarının internet yoluyla açıklanmasından itibaren, en geç 10 gün içinde bu kılavuzdaki "Genel Amaçlı Dilekçe" örneğini kullanarak ÖSYM'ye başvurmalıdırlar. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konulabilmesi için, dilekçeye ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) 5,00 TL'nin yatırıldığını gösterir banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekir.

KPSS-2014/4 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR İÇİN TERCİH LİSTESİ

(Bu liste, tercihlerin internete kolaylıkla girilmesini sağlamak amacıyla hazırlanacak, kesinlikle ÖSYM'ye gönderilmeyecektir.)

T.C. Kimlik Numarası:......................................................................... Mezuniyet Tarihi: /........ /.......

Gün Ay Yıl

Adı ve Soyadı:..................................................

Tercih Sıra No Sözleşmeli Pozisyon Kodu Sözleşmeli Pozisyonun Bulunduğu İl
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.

BAŞVURMA GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1- GENEL AÇIKLAMA

1- Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 07-08 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, Bakanlığımız taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde) istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Programcı alınacaktır.

2- Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesini müteakip, adayların yerleştirildikleri hizmet birimlerinde göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenilecek belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı web sitesinde (http://www.csb.gov.tr) ilan edilecektir.

3- ÖSYM tarafından yerleştirilenlere, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ayrıca göreve başlama işlemleri için herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

4- Tercihler yapılmadan önce, aşağıdaki koşulların dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

2- BAŞVURMA GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI 2.1. BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI

İlan edilen pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1- İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, 4, 5, 6 ve 7 nci bentle rindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.

2- Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

3- Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

2.2. BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu Kılavuzda yer alan pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartların tamamını taşımaları gerekmektedir. Bu şartlarla birlikte unvanlar itibariyle aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonlarla ilgili aşağıdaki bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

2.2.1. Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak;

a) Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Programcı pozisyonlarına atanacak şartlara haiz olmak. Bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır. Ayrıca programcı kadrosuna atanabilmek için yazılım dillerinden .net ya da java dilleri ya da MSSQL veya ORACLE veri tabanı konularından en az birini bildiğini (transkript ve ders açılım belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı özel bilgisayar kursları programcılık sertifikası ya da üniversitelerden alınmış onaylı programcılık sertifikası) belgelemek.

b) Sağlık bakımından Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Programcı olarak çalışmasına engel hali bulunmamak.

c) KPSS' ye girmiş ve (2012-KPSS Lisans) sonuçlarına göre KPSSP3 puanı almış olmak.

2.2.2 Sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek Mühendis, Mimar, Şehir Plancısı ve Programcı pozisyonlarının karşısında yer alan bölümlerden mezun olmak.

Yukarıda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar, tercih süresi içinde tercih kılavuzunu inceleyebileceklerdir. Adaylar, koşullarını karşıladıkları pozisyonlar için sıraya koydukları tercihlerini internet yoluyla yapacaklardır. Yukarıda belirtilen şartları taşımayanların, müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi atama işlemleri yapılmayacaktır.

TABLO-1. LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR (KPSS-2014/4)

Kadro Kodu Kurum Adı Kadro Unvanı Adeti Sınıfı Nitelik Kodları
390080001 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MİMAR (BURSA) 1 S 4747
390080003 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MİMAR (İZMİR) 1 S 4747
390080005 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MİMAR (KIRIKKALE) 1 S 4747
390080007 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MİMAR (KOCAELİ) 1 S 4747
390080009 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MİMAR (MERKEZ) 5 S 4747
390080011 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ANTALYA) 1 S 4669
390080013 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ARTVİN) 1 S 4689
390080015 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (BİNGÖL) 1 S 4677
390080017 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (BİNGÖL) 1 S 4639
390080019 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (BOLU) 1 S 4677
390080021 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (BOLU) 1 S 4611
390080023 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (BURSA) 1 S 4611
390080025 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ÇANKIRI) 1 S 4677
390080027 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (DENİZLİ) 1 S 4689
390080029 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (DİYARBAKIR) 1 S 4677
390080031 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (DÜZCE) 1 S 4677
390080033 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (DÜZCE) 1 S 4639
390080035 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ERZİNCAN) 1 S 4685
390080037 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ERZURUM) 1 S 4611
390080039 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (IĞDIR) 1 S 4639
390080041 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (İSTANBUL) 1 S 4669
390080043 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (İSTANBUL) 1 S 4681
390080045 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (İSTANBUL) 1 S 4679
390080047 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (KARAMAN) 1 S 4677
390080049 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (KARAMAN) 1 S 4669
390080051 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (KASTAMONU) 1 S 4677
390080053 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (KİLİS) 1 S 4689
390080055 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (KOCAELİ) 1 S 4669
390080057 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (MANİSA) 1 S 4677
390080059 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (MERKEZ) 1 S 4669
390080061 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (MERKEZ) 1 S 4639
390080063 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (MERSİN) 1 S 4681
390080065 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (MUĞLA) 1 S 4561
390080067 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ORDU) 1 S 4611
390080069 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ORDU) 1 S 4669
390080071 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (OSMANİYE) 1 S 4669
390080073 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (SİNOP) 1 S 4669
390080075 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (SİVAS) 1 S 4669
390080077 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI MÜHENDİS (ZONGULDAK) 1 S 4677
390080079 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI PROGRAMCI (MERKEZ) 4 S 4527 4529 4532 4539
390080081 ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ŞEHİR PLANCISI (ERZURUM) 1 S 4757

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber