Alt öğrenimden KPSS tercihi yapacak lisans mezunları dikkat!

ÖSYM, hem Lisans ve hem de önlisans/lise sınav kılavuzunda yer alan önemli bir uygulamayı başlattı.

Kaynak : Memurlar.Net - Özel
Haber Giriş : 04 Kasım 2014 09:14, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Alt öğrenimden KPSS tercihi yapacak lisans mezunları dikkat!

KPSS Lisans ve Önlisans/lise sınav kılavuzunda uygulama ile ilgili açıklama yer alıyor. Lisans mezunu olmasına rağmen, teknik ve sağlıkla ilgili bir alt öğrenim düzeyinden KPSS tercihinde bulunmak isteyenlerin kayıtları, 14 Kasım 2014 tarihine kadar ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde yapılacak.

İşte hem Lisans hem de önlisans/lise kılavuzunda yer alan açıklama

ÖĞRENİM DURUMU İLE İLGİLİ BİLGİ

Danıştay 12.Daire Başkanlığının 27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince Teknik Hizmetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara (Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, adaylar alt öğrenim düzeyindeki (ortaöğretim) mezuniyet(ler)ini de ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydını sağlayabilecekler ve KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS'ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzeyindeki kadrolara başvuru yapabileceklerdir.

Bu sınav sonucuna bağlı ilk yerleştirme için tercihler, 17-26 Kasım 2014 tarihlerinde alınacaktır. Yukarıda yer alan Danıştay 12.Daire Başkanlığının kararı gereğince ön lisans düzeyindeki adaylar, ortaöğretim bilgilerinin sisteme kaydını, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden 3-14 Kasım 2014 tarihleri arasında yaptırabileceklerdir.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber