DPB'den, 2014/2 KPSS açıklaması

Devlet Personel Başkanlığı, toplam 5 bin 67 kadroya yerleştirme yapılacağını açıkladı

Kaynak : Memurlar.Net - Özel
Haber Giriş : 11 Kasım 2014 13:31, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
DPB'den, 2014/2 KPSS açıklaması

DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

(Son Güncelleme : 10 Kasım 2014)

2014 Yılı Kasım Ayında KPSS Sonucuna Göre Yapılacak Merkezi Yerleştirme İşlemi Hakkında Duyuru

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (5.067) kadro ve pozisyona 17 - 26 Kasım 2014 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.


MEMURLAR.NET AÇIKLAMASI

DPB'nin açıklamasıyla birlikte, hafta sonunda yaptığımız haberin doğru olduğu, diğer haberlerimizde olduğu gibi, bir kez daha doğrulanmıştır.

Diğer taraftan, Memurlar.net olarak turkiye.gov.tr üzerinden yayımlanan verilerden özel bir excel dosyası oluşturduk. Şu aşamada bir KPSS Robotu yayınlamıyoruz. Zira burada yerleştirmeye esas kadro kodları bulunmamaktadır. Ayrıca 17 Kasım'a kadar, bir değişiklik daha olabilmesi mümkündür. ÖSYM, 17 Kasım'da, yerleştirmeye esas tercih kılavuzunu yayınlayınca memurlar.net tarafından KPSS Robotu hazırlanacaktır.

Kadrolar için tıklayınız.

Bilgisayarınıza indireceğiniz yukarıdaki excel dosyasından, "veri süzmesi" yaparak mezun olduğunuz bölümle ilgili kadrolara ulaşabilirsiniz.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber