HDP'li vekil PKK'ya silah götürürken yakalandı

HDP'nin kanlı planları bir polis operasyonuyla ortaya çıktı. PKK'nın Suruç koluna götürülen yüklü miktarda silahı HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın teslim aldığı tespit edildi.

Kaynak : Akşam
Haber Giriş : 26 Temmuz 2015 08:40, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
HDP'li vekil PKK'ya silah götürürken yakalandı

İşte "Türkiye partisiyim" diyen HDP milletvekillerinin bir terör örgütü üyesi gibi çalıştığının kanıtı. AKŞAM şok detaylara ulaştı. 27 Ocak günü Şanlıurfa polisi Suriye'den gelen kaçak gelen silahlara yönelik bir eve baskın düzenledi. Evin içerisi adeta bir cephanelikti. Ağır silahlardan el bombalarına kadar yüzlerce mermi bulunuyordu.

ARAÇTAN HDP'Lİ VEKİL ÇIKTI

Gözaltına alınan İ.Ç. ifadesinde silahların kime gittiğini bilmediğini söyleyerek bir telefon numarası verdi. Polis İ.Ç. ile birlikte buluşma noktasına gitti. Silahı teslim almaya Suruç'tan Ceylanpınar'a bir kişi gelecekti. Buluşma sağlanınca polis bu kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada araçta arka koltukta oturan bir kişi daha vardı. Kontrole giden polisler bir anda karşısında HDP Şırnak Milletvekilini buldu. Polisi karşısında gören Sarıyıldız milletvekili kimliğini gösterdi. Sarıyıldız hakkında tutanak tutulurken şoförü gözaltına alındı.

AYAKLANMA BAŞLATACAKLAR

Bombaları Suriye'den getiren H.M. PKK/HDP'nin seçim sonrası kanlı planlarını anlattı:" Ceylanpınar'da sınır hatlarında kaçakçılık faaliyetleri yapmaktayım. Kaçakçılığı PKK/KCK terör örgütü adına para karşılığı yaparım. Evimde yakalamış olduğunuz mühimmatların tamamını para karşılığı Suriye'den getirilip PKK'nın Suruç yapılanmasına aktarmak üzere aldım evime yerleştirdim siz yakalamasa idiniz PKK'nın Suruç kadrosundan gelip bizden teslim alacaktı. PKK/KCK terör örgütü bu mühimmatları Suruç ve Diyarbakır'da depoluyorlar ileriki süreçte ayaklanma başlatacaklar."

SİLAHLARI SURUÇ KADROSU TESLİM ALACAKTI

İ.Ç. ise şunları söyledi: "H.M. ile birlikte PKK/KCK terör örgütü adına para karşılığı Ceylanpınar'da sınır hatlarında kaçakçılık faaliyetleri yapmaktayım. Halil'in evinde yakalamış olduğunuz mühimmatların tamamını para karşılığı Suriye'den getirilip PKK'nın Suruç yapılanmasına aktarmak üzere Halil ile birlikte teslim aldık Halil'in evine yerleştirdik siz yakalamasa idiniz PKK'nın Suruç kadrosundan gelip bizden teslim alacaktı "0535 825 ..." numaralı telefonu arayarak İrtibatı ben sağlayacaktım. Hatta bugün saat 18.00 sıralarında gelip bizden teslim alacaklardı siz imkan verirseniz telefonla buluşma sağlar bu şahısları size yakalatabilirim."

İŞTE O CEPHANELİK

- 2 adet siyah çanta içerisin de toplam 15 adet El Bombası Gövdesi

- 20 adet F1 Fünye Grubu (2 kutu)

- 1 adet Glok 19 AUSTRİA 9x15 GNT169 seri numaralı siyah renkli tabanca

- 174 adet ibareli uçaksavar mermisi

- 120 adet Kanas marka silah mermisi

- Bin adet Kaleşnikof marka silahlara ait mermi

- 7 adet M-16 silaha ait şarjör ve bu şarjörler içerisinde toplam 239 adet fişek

- 1 adet siyah renkte M-16 marka silah

- 1 adet ikiye bölünmüş vaziyette M-16 tabir edilen silah

- 5 adet M-16 silahlara ait şarjör ve bu şarjörlere basılı vaziyette 100 adet fişek

- 1853 adet Kaleşnikof marka silahlara ait mermi

- 25 adet siyah çanta içerisinde el bombası

- 3 adet M79 Roket

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber