1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Memurluktan istifa edenler KPSS yerleştirmelerine katılabilir mi?

11 Eylül 2006 09:47
+Aa- Yazdır

İstifa eden devlet memurlarının KPSS ile yeniden devlet kadrolarına dönmesi mümkündür. Ancak, bu durumdaki kişilerin KPSS'ye girmiş olması ve istifa etme şekline bağlı olarak, istifa ettikleri tarihten itibaren 6 ay veya 1 yıllık sürelerin geçmiş olması gerekmektedir. KPSS'ye girmeyen adaylar tercihte bulunamayacaktır. Ancak, bu adaylar açıktan atama ile hizmetlerine ihtiyaçları olan kamu kurumlarına dönme hakkına sahiptir.

İstifa eden Devlet memurunun 6 ay veya bir yıllık bekleme süresine ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:47 - Soylu'nun danışmanı Hacıoğlu'ndan Sedat Peker'e yanıt01:38 - Sokak köpeklerinin saldırdığı çocuk hayatını kaybetti01:36 - Çelik'ten Frankfurt'ta Türk vatandaşına yönelik polis şiddetine tepki01:25 - Köpeğe çarpmamak için kaza yaptı00:05 - Kamu kurumları, ek madde 8 iznini nereden alacak?00:00 - İzmir'de doktor müdahale ettiği yaralı tarafından darbedildi
23:15 - 17 Mayıs 2021'den önemli gündem başlıkları22:57 - Kudüs'te sinagogda oturma yerleri çöktü: 2 ölü, 167 yaralı22:45 - Bugüne kadar 153 milyon kez numaralar taşıdı22:16 - Salgın döneminde 'moda' alışverişi ilk sırada22:14 - İsrail'e uluslararası uçuşların tümü askıya alındı22:11 - Kirlilik yüzünden denize dahi girilemiyor
22:08 - Sürücüler dolu yağışına karşı araçlarını korumaya aldı22:05 - Hayatını kaybeden kanaat önderini yüzlerce kişi uğurladı21:14 - Rize'nin İkizdere ilçesinde gösteri ve yürüyüşler yasaklandı20:46 - MSB: Siviller, tarihi ve dini yapılar bizim için dokunulmazdır20:35 - Vaka sayısı 10 bin sınırına geriledi
20:12 - Düne göre aşı olanların sayısı 70 bin arttı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
17 Mayıs ila 1 Haziran arasında, hafta sonlarında, sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam