Sağlık personeli adayının, yerleşse dahi atamasının yapılmayacağı 5 durum

ÖSYM sisteminde bir çok kontrol yapılmamaktadır. Ancak kontrol yapılmaması, tercih yapan ve yerleşen her adayın göreve başlatılacağı anlamına gelmemektedir.

Kaynak : Memurlar.Net - Özel
Haber Giriş : 13 Nisan 2016 15:00, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Sağlık personeli adayının, yerleşse dahi atamasının yapılmayacağı 5 durum

2016/3 sözleşmeli sağlık personeli alımına başvurular 12 Nisan 2016 tarihi itibariyle başladı.

Başvurular, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Ancak ÖSYM, başvuruları alırken herhangi bir kontrol yapmamaktadır. Kontrol yapılmaması, tercih yapıp yerleşen her adayın atanabileceği anlamına gelmemektedir.

Öncelikle şu husus açıklamak istiyoruz. Bu bir yerleştirme işlemidir. ÖSYM sonuçları açıklandığında, aday yerleşmiş veya yerleşememiştir. Yerleşen adaylar için illerde komisyonlar oluşturulacak. Adaylar belgelerini bu komisyonlara verecektir. Kılavuzda ilan edilen şartların taşınması halinde atama yapılacaktır. Taşımayanların ataması, illerde oluşturulan komisyonlarda reddedilecektir.

2016/3'te, hangi kadroyu kaç puanlı aday tercih ediyor?

Peki, yerleşse dahi atamanın yapılmayacağı 5 durum nelerdir?

1- Tercihlerin internetle ÖSYM'ye gönderildiği gün itibarıyla (18 Nisan) mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

2- 14 Mayıs 2014 tarihinde veya bu tarih öncesinde lisans mezunu olmasına rağmen, bunu gizleyerek sınava önlisans veya lise düzeyinde giren aday, yerleşse dahi ataması yapılmayacaktır. Yine, 24 Temmuz 2014 tarihinde veya bu tarih öncesinde, önlisans mezunu olmasına rağmen bunu gizleyerek sınava lise düzeyinde giren adayın ataması yapılmayacaktır.

3- Tercih yaptıktan sonra, banka üzerinden tercih ücretlerini yatırmayanların tercihleri dikkate alınmayacaktır.

4- Şuan 4/B'li olarak çalışan sözleşmeli personel başvuramayacaktır. 3 istisna hariç..
a- Kısmi zamanlı veya proje süresiyle sınırlı olarak çalışan 4/B'liler
b- Unvanını değiştirecek olan 4/B'liler(örneğin ebe iken hemşireliğe başvuracak olanlar)
c- Eş ve sağlık durumundan dolayı başvurup da tayinini yaptıramayan 4/B'liler...

5- Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların önceden DPB'ye başvurup kayıt yaptırması gerekliydi. Bunu yapmayanlar, yerleşse dahi atanamayacaktır.

2016/3'te, hangi kadroyu kaç puanlı aday tercih ediyor?

Bu Habere Tepkiniz