Otomobilde mayıs kampanyaları fiyatı indirdi faizi sıfırladı

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı, yılın ilk 4 ayında yüzde 4,33 küçülürken, satışlarını artırmaya çalışan firmalar, faizleri sıfırlayıp, fiyatlarda indirime gitti.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 19 Mayıs 2016 12:59, Son Güncelleme : 15 Ağustos 2021 19:00
Otomobilde mayıs kampanyaları fiyatı indirdi faizi sıfırladı

HALUK YÜKSEL

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarı, yılın ilk 4 ayında yüzde 4,33 küçülürken, satışlarını artırmaya çalışan firmalar, faizleri sıfırlayıp, fiyatları indirdi. Avantajlı ve alternatif ödeme seçenekleri sunan mayıs kampanyalarında, 2 yılı aşan "sıfır faiz"li kredilerle 10 bin liraya yaklaşan fiyat indirimleri öne çıktı.

AA muhabirinin, Türk otomotiv pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların kampanyalarından derlediği bilgilere göre, ocak-nisan dönemindeki daralmanın ardından, mayıs ayı kampanyalarında firmaların kıyasıya rekabeti dikkati çekti.

Citroen'den "9 bin 460 liraya varan indirim"

Ticari araç segmentindeki Berlingo'yu, mayıs ayında 9 bin 460 liraya varan indirim ve 25 bin lira için 20 ay vadeli sıfır faizli kredi avantajıyla satışa sunan Citroen, Nemo modelinin hem Panelvan hem de Combi versiyonlarında 6 bin 500 liraya varan indirim ve 20 bin lira için 15 ay vadede sıfır faiz uyguluyor.

Fiat'tan "25 aya varan sıfır faiz ve indirim"

Egea'yı mayıs ayında 30 bin lira için 15 ay vadede veya 24 bin lira için 20 ay vadede sıfır faiz avantajıyla satışa sunan Fiat, daha uzun vade isteyen ve daha az peşinat ödemeyi tercih edenleri ise yüzde 1,09 sabit faizli kredi fırsatından yararlandırıyor.

Ford'dan "24 aya varan sıfır faiz"

Yeni Ford Mondeo'yu (Titanium hariç) 40 bin lira, 20 ay vade ve yüzde 0,66 faizle müşterilerinin beğenisine sunan firma, diğer binek araçlarını (Tourneo Courier Journey dahil), 20 bin lira, 20 ay vade ve yüzde 1,09 faizli kredilerle satıyor. Firma ayrıca, mayıs ayında Courier Journey hariç tüm Ford binek araçlarda "Her Şey Dahil Finans Paketi" ile FKasko alımlarında artı 1 yıl "Ford Güvence" hediye ediyor.

Peugeot'dan "530 liradan başlayan taksit"

Hafif ticari araç ürün gamındaki modellerine sıfır faizle sahip olma fırsatı sağlayan Peugeot, Bipper Tepee'de 15 ay vadeyle 15 bin lira krediyi ve Partner Tepee'de 25 ay vadeyle 20 bin lira krediyi sıfır faizle kullandırıyor.

Renault'dan "3 bin liraya varan takas indirimi"

Renault, mayıs ayında tüm model yıllarındaki Clio HB, Clio Sport Tourer, Captur ve Kadjar ile ticari araç segmentindeki Kangoo Multix ve Kangoo Express modellerinin satışında, maksimum 24 bin lira için 12 ay vadede sıfır faiz fırsatı sunuyor. 24 bin lira için 24 ay vadeli Maxxi Korumalı (Kredi Koruma Sigortası) satışta yüzde 0,99 faiz uygulanırken, belirtilen tutar ve vade seçeneğinden daha fazlasını talep eden müşterilere ise maksimum 48 bin lira için 48 aya kadar Maxxi Koruma ile yüzde 1,14, Maxxi Koruma'sız yüzde 1,19 faiz oranları sağlanıyor.

Toyota'da indirimler 6 bin lirayı buluyor

Toyota, Yaris Hybrid'de 6 bin lira indirim veya sıfır faiz, Corolla ve Yeni Hilux'ta 3 bin lira indirim veya sıfır faiz, Yaris'te bin 500 lira indirim fırsatı sunuyor.

Volkswagen'den yüzde 6'ya varan indirim

Firma, "Dost Drive" kampanyası çerçevesinde, 2015 model Passat ve Passat Variant modellerinde yüzde 4, 2015 model diğer tüm Volkswagen modellerinde yüzde 6, 2016 model Volkswagen CC modelleri için yüzde 6, Yeni Tiguan, Passat, Passat Variant ve Volkswagen CC modelleri hariç tüm 2016 model Volkswagen modellerinde yüzde 3 indirim fırsatı sunuyor.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber