İş dünyası 'Yıldırım'ın adaylığını' değerlendirdi

İş dünyasından yapılan yazılı açıklamada,Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilmesi değerlendirildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 19 Mayıs 2016 17:46, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
İş dünyası 'Yıldırım'ın adaylığını' değerlendirdi

İş dünyasından yapılan yazılı açıklamada,Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday gösterilmesi değerlendirildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, demokrasilerin vazgeçilmez aracının seçimler olduğunu, ülkeler gibi siyasi partilerin de kendi içlerinde seçime giderek yeni genel başkan seçmelerinin çok doğal olduğunu bildirdi.

Yıldırım'ın AK Parti Genel Başkanlığına aday olarak belirlenmesini büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten Olpak, "İmza attığı projelerle 'İcraatçı Bakan' unvanını alan, AK Parti'nin kurucularından Sayın Binali Yıldırım'ın tecrübesi ve vizyonuyla, şimdiye kadar olduğu gibi, ülkemize bundan sonra daha da önemli katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim." değerlendirmesinde bulundu.

"Başarılı bir ekonomik performans bekliyoruz"

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye olarak zor bir süreçten geçtiklerini belirterek, "Yıldırım'ın Bakanlık yıllarında gösterdiği performansın ülkemizin üretken ve birikimli bir liderin yönetimine geçtiğinin önemli bir göstergesi. Türkiye hedeflerini gerçekleştirme yolunda hızla ilerlerken, Başbakan değişiminin büyük bir olgunluk içinde tamamlanmış olmasını ülkemiz adına bir kazanım olarak değerlendiriyorum." dedi.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, Türkiye'de siyasi istikrar ve güvenin devamının ekonomik performans açısından büyük önem ifade ettiğini kaydetti ve Yıldırım'ın Başbakanlığında kurulacak olan yeni hükümetin başarılı bir ekonomik performans sürdüreceğine inandıklarına vurgu yaptı.

"Bu dönüşüm sürecinin ekonomiye pozitif etkileri olacaktır"

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Hüseyin Çetin, bu dönüşüm sürecinin ekonomiye pozitif etkilerinin olacağını belirterek, ekonomi yönetiminin yerli üretimi desteklemeye ve ithalata karşı tavrının devam edeceğine inandıklarını söyledi.

Türkiye Giyim sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Şeref Fayat, geride bıraktıkları yıllarda seçimlerle çok zaman kaybettiklerini hatırlatarak, artık vakit geçmeden ekonomiye odaklanmaları gerektiğini vurguladı.

"2023 hedefleri doğrultusunda önemli bir adım"

Konuya ilişkin Türkiye İhracatçılar Meclisinden (TİM) yapılan açıklamada ise Yıldırım'ın aday gösterilmesinin büyük bir memnuniyetle karşılandığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bunun 2023 hedeflerimiz doğrultusunda istikrar ve uyum açısından önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Bakanlığı döneminde altyapı yatırımlarında ve kalkınmada öncelikli projelerde gösterdiği gayreti ve başarıyı yakından takip ve takdir ettiğimiz Sayın Binali Yıldırım'ın Başbakanlığında kurulacak yeni kabinenin daha önce de olduğu gibi Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaştırılması için, önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırım daha fazla üretim ve daha fazla ihracat ile büyümemiz için çaba harcayacağına yürekten inanıyoruz."

Uğur Aslanhan

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber