Lise öğrencisi ödülünü şehit çocuğuna hediye etti

YGS'de aldığı puanla Ankara'nın Çubuk ilçesinde birinciliğini elde eden lise öğrencisi Tunahan Kılıç, okulu tarafından kendisine hediye edilen Cumhuriyet altınını şehit çocuğuna verdi

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 19 Mayıs 2016 19:20, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Lise öğrencisi ödülünü şehit çocuğuna hediye etti

YGS'de elde ettiği puanla Çubuk'ta ilçe birincisi olan lise öğrencisi Tunahan Kılıç, kendisine verilen ödülü şehit çocuğuna hediye etti.

YGS'de ilçe birinciliğini elde eden Kılıç, okulu Özel Sebat Lisesi tarafından kendisine verilen Cumhuriyet altınını, geçen hafta Van'ın İpekyolu ilçesinde PKK'lı teröristler tarafında yola döşenen patlayıcının, imha edilmeye çalışıldığı sırada infilak etmesi sonucu şehit olan polis memuru Ahmet Çam'ın 1 yaşındaki oğlu Ali Eymen Çam'a hediye etmeye karar verdi.

Okulunda düzenlenen törenin ardından şehit Çam'ın Atatürk Mahallesi'ndeki babaevine giden Kılıç, kendisine verilen altını Ali Eymen'in yakasına taktı.

Kılıç, YGS'de aldığım 465 puanla Türkiye 2800'üncüsü olduğunu, ilçede de birinciliği elde ettiğini söyledi.

Okulu tarafından kendisine verilen altını şehit çocuğuna hediye etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Kılıç, "Şehitler sayesinde burada rahat bir şekilde okuduk. Elde ettiğim başarıda tüm şehitlerin katkısı var. Bu nedenle bu hediyeyi şehit ailelerine sahip çıkma farkındalığını uyandırmak için şehidimizin en küçük çocuğu Ali Eymen'e hediye ediyorum. İnşallah o da okur. Biz her zaman şehit ailelerinin yanındayız, olmaya da devam edeceğiz." dedi.

Şehit eşi Emine Çam da ödülünü kendilerine verdiği için Kılıç'a teşekkür ederek, "Çok mutlu oldum, sağ olsun, Allah razı olsun. Bu kadar düşünmüş, düşünmesi bile yeter. Vatan sağ olsun. Allah razı olsun herkesten." ifadesini kullandı.

Okul müdürü Hayati Mercan ise Kılıç'ın, hediye ettikleri Cumhuriyet altınını şehit çocuğuna vereceğini söyleyince duygulandıklarını anlatarak, kendilerinin de şehit çocuklarına burs sağlamaya ve eğitimlerine destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan da hediyenin çok anlamlı olduğunu vurgulayarak, "Vatanı sevmek laf ile edebiyat yapmakla olmuyor. Bir şeyler vermekle vatan sevmek oluyor. Bu gencimiz aldığı hediyeyi şehidimizin çocuğuna hediye etti. Biz çok memnun olduk, Allah razı olsun." diye konuştu.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber