Otobüs firmalarında bayram yoğunluğu başladı

Birçok vatandaşın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tatilini sonraki 3 günle birleştirmesi, şehirlerarası otobüs firmalarında yoğunluk yaşanmasına yol açtı.

Kaynak : Anadolu Ajansı
Haber Giriş : 19 Mayıs 2016 20:47, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Otobüs firmalarında bayram yoğunluğu başladı

Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, bayram dolayısıyla planlanan seyahatlerin bugün itibarıyla başladığını söyledi.

Yıldırım, okulların cuma günü tatil olmamasına rağmen pek çok vatandaşın 4 günlük tatil planladığını, bunun da özellikle tatil yörelerine yönelik otobüs seferlerine talebi artırdığını dile getirdi.

Türkiye'de 353 otobüs firmasının 8 bin 500 otobüsle hizmet verdiğini belirten Yıldırım, normal günlerde 22 bin olan otobüs seferi sayısının bayram ve tatil dönemlerinde 27 bine kadar yükseldiğini ifade etti.

6 bin ek sefer düzenlenecek

Vatandaşların 19 Mayıs ile sonraki üç günü tatil fırsatı olarak gördüklerini anlatan Yıldırım, "19 Mayıs dolayısıyla günlük 800 bin yolcuya hizmet vereceğiz. Vatandaşların mağdur olmaması için tatil süresince 6 bin ek sefer düzenlenecek. Bu ek seferlerle 500 bin yolcu daha taşınmasını hedefliyoruz." dedi.

Korsan bilet konusunda vatandaşları uyaran Yıldırım, "Vatandaşlarımız sadece otogarlardan kalkan otobüslerin firmalarından bilet alsın" dedi. Yıldırım, vatandaşlara, seyahatlerini planlarken 22 Mayıs'ta yapılacak AK Parti Olağanüstü Kongresinin yaratacağı yoğunluğu da dikkate almalarını önerdi.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber