Canlı bombanın başına 4 milyon lira ödül konmuştu

Gaziantep'te DAEŞ'e yönelik operasyon düzenlenen bir hücre evinde kıstırılan canlı bomba üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi. Ölen teröristin kırmızı listede yer alan ve başına 4 milyon TL ödül konan Yunus Durmaz olduğu iddia edildi.

Kaynak : Yeni Şafak
Haber Giriş : 19 Mayıs 2016 23:44, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Canlı bombanın başına 4 milyon lira ödül konmuştu

Gaziantep'te polis, akşam saatlerinde Çağlayan Mahallesi'ndeki Berber Mustafa Sokak'ta bulunan bir hücre evine operasyon düzenledi.

Operasyon esnasında art arda 2 patlama sesi duyulurken, ardından polis ile bir grup arasında çıkan çatışma çıktı. Operasyon sırasında hücre evinde canlı bomba eylemcisinin kendisini patlattığı öğrenildi.

Hücre evine baskın, canlı bomba kendini patlattı

Ölen canlı bombaya dair çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Bölge kaynaklarından alınan ilk bilgiye göre hücre evindeki canlı bomba, aranan teröristler listesinde yer alan DAEŞ'li terörist Yunus Durmaz. DAEŞ'li teröristin başına 4 milyon TL ödül konmuştu.

Gaziantepspor maçını hedef alacaktı

Patlamaların yaşandığı sırada kentte çok kritik bir karşılama oynanıyordu. Düşme hattında bulunan Gaziantepspor ile Antalyaspor karşılaşmasına yönelik saldırı istihbaratı alan güvenlik güçlerinin harekete geçtiği öğrenildi.

İstanbul'daki derbide saldıracaktı

Emniyet ve istihbarat birimleri, DAEŞ üyesi 3 teröristin sansasyonel bir eylem için kısa süre önce harekete geçtiğini tespit etmiş ve Galatasaray-Fenerbahçe maçı son anda iptal edilmişti. Durmaz bu teröristlerin arasında yer alıyordu.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber