MEB 9 bin 906 öğretmen atadı. İşte sonuçlar...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 9 bin 906 kadrolu öğretmen atadı. Öğretmen atamaları nedeniyle, MEB Başöğretmen Salonu'nda tören düzenlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Rize Kültür Merkezi'nden uydu konferans sistemiyle törene bağlandı. Bakan Çelik, yaptığı konuşmada, hükümete geldiklerinden beri bakanlık bünyesinde kadrolu, sözleşmeli ve usta eğiticilerle birlikte 264 bin kişilik istihdam yarattıklarını söyledi.
* Atama sonuçları için tıklayınız
* 2007/1 atama dönemi dağılım ve minimum puanları

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 10 Şubat 2007 17:35, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 9 bin 906 kadrolu öğretmen atadı.

Öğretmen atamaları nedeniyle, MEB Başöğretmen Salonu'nda tören düzenlendi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Rize Kültür Merkezi'nden uydu konferans sistemiyle törene bağlandı.

Bakan Çelik, yaptığı konuşmada, hükümete geldiklerinden beri bakanlık bünyesinde kadrolu, sözleşmeli ve usta eğiticilerle birlikte 264 bin kişilik istihdam yarattıklarını söyledi. Bugün çoğunlukla Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleriyle az sayıda da İç Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgelerine atama yapılacağını belirten Çelik, ''5 gün sonra atayacağımız 5 bin sözleşmeli öğretmen ise ağırlıklı olarak Batı illerine verilecek'' dedi.

Ağustos ayının sonuna kadar 15 bin sözleşmeli, 10 bin de kadrolu öğretmen atamayı planladıklarını kaydeden Bakan Çelik, 2007 yılında eğitim kadrosuna toplam 40 bin öğretmen katılacağını bildirdi.

Daha sonra Başbakan Erdoğan, atamaları yapmak için bilgisayarın başına geldi. Atamaları başlatmak için salondaki izleyicilerden aldığı sayılarla bir kura numarası oluşturan Erdoğan, bunu Ankara'ya bildirdi. Numaranın sisteme girilmesinin ardından bilgisayar tuşuna basan Erdoğan, ''hayırlı olsun'' dileğiyle kurayı başlattı.

Kura sonucunda 9 bin 742'si ilk atama, 86'sı açıktan, 78'i kurumlar arası atama olmak üzere toplam 9 bin 906 öğretmenin ataması gerçekleşti.

MEB, 9 bin 800'ü ilk atama, 100'ü açıktan atama, 100'ü de kurumlar arası atama olmak üzere 10 bin kadrolu öğretmen kontenjanı ayırmıştı. Boş kalan 94 kontenjana atamaların Ağustos ayında yapılacağı bildirildi.

Atama sonuçları, ''http:/personel.web.gov.tr'' adresinden öğrenilebilecek. Atama listeleri ve kararnameler de illere internet yoluyla gönderilecek. Atanan öğretmenler, 12 Şubat Pazartesi günü göreve başlayacak.

Öğretmen atamaları için 37 bin 964 kişinin başvuruda bulunduğu, gerekli şartları taşımayan 358 adayın başvurusunun reddedildiği öğrenildi.

Öte yandan, törenin geç başladığını savunan öğretmen adaylarından birinin eşi, durumu protesto ederek salonu terk etti.

Bu Habere Tepkiniz