Sözleşmeli öğretmen alımında, mülakata kalanlar

MEB, sözleşmeli öğretmen alımında mülakata kalanları açıkladı ve mülakat yerleri belli oldu

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 28 Mart 2017 12:13, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Sözleşmeli öğretmen alımında, mülakata kalanlar

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen alımında, mülakata kalanlar ile mülakat yeri bilgilerini açıkladı.

MEB'in daha önce açıkladığı takvime göre, mülakata kalanların normalde dün açıklanması gerekiyordu. Ancak bazı adayların sunduğu pedagojik formasyon ile diploma belgelerinde yaşanan sorundan dolayı, açıklama bugüne bırakılmıştı. MEB yetkilileri, memurlar.net'e verdiği bilgide, açıklamanın öğlen saatlerinde yapılacağını belirtmişti.

Sorgulama yapmak için TIKLAYINIZ


Sözlü sınava katılanların sınav puanları "Sözlü Sınav Sonuç Ekranı"na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecek.

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecek.

MEB tarafından açıklanan 20 bin 127 sözleşmeli öğretmen atama takvimine göre, KPSS10 puan türünden başvuran adayların sözlü sınavı 3-7 Nisan, KPSS121 türünden başvuran adayların sınavları ise 24 Nisan-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber