1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

HDP: 'CHP'nin yürüyüşü'nü destekliyoruz

HDP Van Milletvekili Lezgin Botan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına yönelik tepki yürüyüşüne ilişkin, "Geçte olsa artık hak, adalet, demokrasi, eşitlik için 'adalet yürüyüşü' adı altında bir yürüyüş var. Bunu desteklediğimizi ifade etmek istiyorum." dedi.
19 Haziran 2017 14:35
Yazdır
HDP: 'CHP'nin yürüyüşü'nü destekliyoruz

Botan, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin her gün yeni bir kriz ve "darbeyle" güne başladığını savundu.

"En son Meclise tekrar bir bomba düştü." diyen Botan, 20 Mayıs'ta başlayan dokunulmazlık serüvenin aslında doğrudan doğruya "Meclisin iradesine bir darbe olduğunu" o zaman da ifade ettiklerini hatırlattı.

Berberoğlu'nun tutuklanmasını şiddetle kınadığını ve bunu kabul etmediklerini dile getiren Botan, "Geçte olsa artık hak, adalet, demokrasi, eşitlik için 'adalet yürüyüşü' adı altında bir yürüyüş var. Bunu desteklediğimizi ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Botan, belediyelere atılan kayyumların denetlenmesi konusunda soru önergelerine yanıt alamadıklarını ve kayyumların keyfi bir şekilde, halkın oyuyla seçilmişçesine davrandığını öne sürdü. Botan, "Pervasızlık o kadar başını aldı gitti ki Kürt halkının değerlerine ve sinir uçlarına dokunur hale geldi." ifadelerini kullandı.

Alper Atalay

Anadolu Ajansı
Bu haber 1,659 defa okundu. 4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Zina yasağı yeniden gelmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam