1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Adalet Bakanlığı'nın personel alım ilanını yayımlanması bekleniyor

Zabıt katibi başta olmak üzere Adalet bakanlığında çalışmak isteyen adaylar, Bakan Bozdağ'ın açıkladığı 5 bin kişilik ilanının yayımını bekliyor
13 Temmuz 2017 10:01
Yazdır
Adalet Bakanlığı'nın personel alım ilanını yayımlanması bekleniyorAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, 2017 yılında en az 5.000 zabıt katibi ve bazı unvanlarda personel alımı yapılacağına ilişkin açıklama yapmıştır. Tıklayınız.

Adalet Bakanının personel alımı hakkında açıklama yaptığı tarihten bu zamana kadar epey zaman geçmiş olup, personel alımı ile alakalı duyuru yayımlanmamıştır.

Gerek Milli Eğitim Bakanlığı, gerekse İçişleri Bakanlığı gibi personel sayısı ve personel alımı fazla olan kurumlar, personel alımı konusunda daha hızlı çalışmalar yapmakta ve sonuçları daha çabuk sonuçlandırmaktadır.

Adalet Bakanlığı personel alımı konusunda maalesef hızlı davranamamaktadır.

Teknolojik gelişmelerin hayatımızı oldukça fazla kolaylaştırmaktadır ve bu kolaylaştırma da hayatın her alanına yaygınlaşmaktadır. Bu bağlamda, personel alımı konusunda da Adalet Bakanlığı teknolojinin nimetlerini kullanmamaktadır. Adalet Bakanlığı'nın teknolojik gelişmelere ayak uydurarak personel alımını daha çabuk sonuçlandırmasına yönelik öneriler başka bir yazının konusu olacak kadar geniştir.

Buradan hareketle; sayısı binleri bulan ve her geçen gün de artan işsiz gençler, iş bulabilmek için gerek özel sektörün gerekse personel alımı yapan kurumların kapılarını aşındırmaktadır. Adalet Bakanlığı, personel alımına yönelik yapacağı ilanı binlerce kişi beklemektedir.

Konunun önemi ilgililer tarafından dikkate alınıp gerekli duyurunun yapılması dileğiyle.

ÇOTANAK

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 3 45
Bu haber 58,842 defa okundu. 39 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce Ankara'da yapımı devam eden Ankapark projesine devam mı edilmeli?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam