1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kamu personeli, 4. dönem toplu sözleşme masasında vergi dilimi kararı bekliyor

Kamu personelinin en çok yakındığı konulardan birisi olan vergi dilimi kaynaklı maaş kaybıyla ilgili olarak toplu sözleşme masasından bir karar alınması bekleniyor.
08 Ağustos 2017 10:01
Yazdır
Kamu personeli, 4. dönem toplu sözleşme masasında vergi dilimi kararı bekliyor

Toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor. Bugün itibariyle, Kamu görevlilerinin geneline ilişkin komisyon çalışmaları yapılacak.

Yetkili konfederasyon olan Memur Sen'in toplu sözleşme tekliflerinin dördüncüsünü "Gelir vergisi kaynaklı maaş kaybının telafisi" oluşturmaktadır.

Memur Sen bu başlık altında "Yıl boyunca %15 vergi diliminden vergi ödensin ve bunu aşan tutar işveren tarafından karşılanarak yıl içindeki maaş ve gelir kaybı önlensin" talebinde bulunmuştur.

Son 3 toplu sözleşmede de bu talep gündeme gelmesine rağmen, hiçbir karar alınamamıştır.

Vergi dilimi uygulaması özellikle, 399'a tabi olarak maaş alan KİT personelini, 4/C'li geçici personeli, 4/B'li sözleşmeli personeli, ek ders alan öğretmenleri yakından ilgilendirmektedir.

Bir çok kamu personeli düşük dilimlerden dolayı Temmuz zammını görememektedir. Dilimler arasının açılması dahi sorunun çözümüne katkı sağlayacaktır.

Dördüncü dönem toplu sözleşmesinde artık bu konuda da bir iyileştirme yapılması gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 8 207
Bu haber 184,615 defa okundu. 111 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam