1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Geçmiş yıllardaki ALES sonuçları da 5 yıl geçerli olacak

Resmi Gazete'de yapılan yönetmelik değişikliği ile geçmiş yıllarda girilen ALES sonuçlarının geçerlilik süreleri de 5 (beş) yıl olarak dikkate alınacak.
27 Eylül 2017 22:12
Yazdır
Geçmiş yıllardaki ALES sonuçları da 5 yıl geçerli olacak

Bilindiği üzere, Yükseköğretim Kurulu Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitime Giriş Sınavında; (ALES) sınav süresi, soru sayısı ve geçerlilik süresi gibi birçok alanda köklü bir değişiklik yaptı.

Bunlardan birisi de sınav geçerlilik süresinin 3 (üç) yıldan 5 (beş) yıla çıkartılması oldu. Bu kapsamda, 27 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik değişikliği ile Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi, Okutman ve Uzman kadrolarına başvurularda zorunlu şart olan ALES'in geçerlilik süresi halihazırda puanı olan adaylar için de 5 (beş) yıl olmuş oldu.

Bu doğrultuda, 2014 yılında ALES'e giren adaylar için sınav geçerlilik süresi normalde bu yıl dolacak iken, yapılan düzenleme ile bu kişilerin sınav geçerlilik süreleri 2 (iki) yıl daha uzatılmış oldu.

Yavuz Selim KAPLAN

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 10 18
Bu haber 94,523 defa okundu. 9 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce bedelli askerlik getirilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam