1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bilgisayar dersi alan KPSS adaylarının, ayrıca sertifika almasına gerek yok

30 Mart 2007 16:31
Yazdır

KPSS de bazı bölümleri yazabilmek için MEB den onaylı sertifika isteniyor. Ben m.y.o mezunuyum ve benim m.y.o da zorunlu bilgisayar dersim var... Transkıribinde de gözüküyor der saatim ve notlarımın okulumdanalacağım.. Transkirip MEB den onaylı sertifikanın yerini tutar mı?Bu bölümleri yazsam sorun çıkar mı?

Yukarıda açık kimliği yazılı yüksekokulumuz harita kadastro öğrencisi ??'nın öğrenim gördüğü süre içerisinde 112 saat temel Bilgisayar dersi görmüş ve başarılı olmuştur. Bilgilerinize rica ederim. imza

Bu şekilde elimde onaylı üniversiteden alınmış bir belge var. İçişleri Bakanlığına yapılacak olan atamada tercih yapabilirliyim. Elimdeki onaylı Belge geçerli olur mu yardımcı olursanız sevinirim...

KPSS 2007/1 Tercih Kılavuzunun "Başvuru Genel Şartları ve Diğer Hususlar" Bölümünde "3.9. Örgün eğitim yoluyla zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar, "M.E.B.'dan Onaylı Bilgisayar İşletmeni Sertifikasına Sahip Olmak" niteliğine ve aynı şekilde daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylar da, "M.E.B.'dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak" niteliğine sahip olarak değerlendirilecektir." hüküm yer almaktadır.

Bir örgün öğretim olan Meslek Yüksek Okullarında Bilgisayar dersi alanlar ve bunu onaylı bir yazı veya traskript ile ispatlaması mümkün olan adayların, "M.E.B.'dan Onaylı Daktilo Sertifikasına Sahip Olmak" niteliği aranılan tercihleri seçmelerinde bir mahsur bulunmamaktadır. Bu seçenekleri seçebilirler... Bu adayların ayrıca sertifika almasına gerek yoktur.

Ancak buradaki püf nokta zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar dersinin örgün eğitimde alınmış olmasıdır. Açık öğretim de alınan bilgisayar dersleri aynı neviden kabul edilmeyecektir.

Memurlar.Net
Bu haber 40,751 defa okundu. 13 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
UBER'in trafikten men edilecek olmasını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam