1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

OGM, mühendis adayları için çözümü buldu

Danıştay yazılı sınavı iptal edip, uygulamalı sınavın ise yapılmasına cevaz verince, Orman Genel Müdürlüğü, daha önce alınan adayları sadece uygulamalı sınava almaya karar verdi.
01 Ekim 2017 01:54
Yazdır
OGM, mühendis adayları için çözümü buldu

22 Temmuz 2017 tarihinde yapılan haberde, Danıştay 12. Dairesinin KPSS'ye ilave olarak yazılı da olsa ikinci bir sınav yapılmasını oybirliğiyle, uygulamalı sınav yapılmasını ise oyçokluğuyla durdurmuştu. Karar için tıklayınız.

Bu karar sonrasında, Orman Genel Genel Müdürlüğünce, 20/10/2014-24/10/2014 tarihleri arasında Antalya, Bolu ve İzmir illerinde yapılan sınavlar iptal edilmişti.

Ancak, Resmi Gazetede bugün ilginç bir yönetmelik düzenlemesi yer almıştır. Bu düzenlemeye göre, 20/10/2014-24/10/2014 tarihleri arasında Antalya, Bolu ve İzmir illerinde yapılan uygulama sınavına girmeye hak kazanan adaylar, uygulamalı sınav yapılacak ve başarılı olanların ataması yapılacaktır. Yönetmelik düzenlemesi için tıklayınız.

Bu düzenleme, yukarıda yer verilen Danıştay kararına itiraz edildiğini ve Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun uygulamalı sınava cevaz verdiğini göstermektedir. Zira, Genel Müdürlük, 3 yıl önce aldığı personeli yönetmeliğe uygun olarak yeniden uygulamalı sınava alacak şekilde düzenleme yapmıştır. Eğer Danıştay İDDK, daire kararını bozmamış olsaydı, Orman Genel Müdürlüğü bile bile mahkeme kararını uygulamamazlık etmezdi diye düşünüyoruz.

Yine bu düzenleme, Orman Genel Müdürlüğünün bundan sonra KPSS'ye ilave olarak uygulamalı sınavla mühendis alacağını göstermektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 39 1
Bu haber 54,287 defa okundu. 17 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce bedelli askerlik getirilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam