1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Danıştay'a zabıt katibi alımında, 20 katı aday şartı yeniden getirdi

Danıştay Başkanlığı, 7 Eylül'de kaldırdığı, 20 katı aday şartını yeniden getirdi
01 Ekim 2017 11:05
Yazdır
Danıştay'a zabıt katibi alımında, 20 katı aday şartı yeniden getirdi

Danıştay, 7 Eylül'de yaptığı düzenlemeyle, zabıt katibi alımı uygulamalı sınavına, KPSS'den en yüksek puan almış 20 katı adayın katılabileceği yönündeki düzenlemeyi yürürlükten kaldırmıştı.

Memurlar.net'te yer alan değerlendirmede, bir nebze de olsa adalet sağlayan uygulamanın kaldırılmamasının yanlışlığına dikkat çekilmişti. Zira 20 katının kaldırılması demek, KPSS'ye giren binlerce adayın uygulamalı sınava alınması anlamına geliyordu. Buna ise kurumsal olarak imkan yoktu. Zira başvuracak örneğin 50 bin kişiye uygulamalı sınav yaptırılması mümkün değildi.

Danıştay, 29 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemeyle, 20 gün önce kaldırdığı düzenlemeyi geri getirmiştir. Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik düzenlemesine göre, uygulamalı sınava, KPSS'den en yüksek puan almış 20 katı adayın başvuru yapabileceğine dair sürece devam edilecektir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 56,425 defa okundu. 19 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
UBER'in trafikten men edilecek olmasını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam