1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Etleri vücutlarına sarıp getirmişler

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, kaçakçıların uyuşturucu başta olmak üzere kaçakçılık ile mücadele konusunda en son teknolojileri kullandıklarını ancak bazılarının vücuduna et sardığını ve cihazlar bunu göremediği için sınırı geçtiğini belirtti.
15 Kasım 2017 06:40
Yazdır
Etleri vücutlarına sarıp getirmişler

ZÜBEYDE YALÇIN

Bazı gazeteciler ile sohbet eden Tüfenkci, sınır kapılarında ve gümrüklerde yapılan 'akla ziyan' kaçakçılık yöntemlerini anlattı. Bunlardan en ilgincinin Gürcistan'a açılan Sarp Sınır Kapısı'nda yaşandığını belirten Tüfenkci, "Adam vücuduna et sarıyor. 20 kilo getirse, orada 5 bizde 40 lira. Gürcistan'a kimlikle gidiyor. Günde üç sefer yapsa, 60 kilo. 30 lira kazansa..." dedi.

UYUŞTURUCULU ELBİSE

Tüfenkci, son dönemde sınır kapılarında valizler içinde yurtdışına kaçırılmaya çalışılan çocukların yakalandığını, bunların büyük kısmının FETÖ'cülerin çocukları olduğunu söyledi. Tüfenkci otobüslerin üst bagajlarında göçmen kaçakçılığı yapılmaya çalışıldığını da kaydetti. Tüfenkci, uyuşturucu konusunda da birçok yönteme başvurulduğunu belirterek, "Kargo ile elbise gönderiyor. Elbiseye uyuşturucu emdirilmiş. Aldıklarında suya basıyorlar kendini bırakıyor. Tekrar kurutup uyuşturucu olarak kullanıyorlar" diye konuştu.

KAPIDA İŞBİRLİĞİ

Kaçakçılık konusunda yöntemdeğiştirdiklerini,dünyanınen moderncihazlarını aldıklarınıifadeeden Tüfenkci,şöyle devametti: "Veri değişimleriniartırdık.Bulgaristan'daX-Ray'agiren araçlarınTürkiye'de, Türkiye'degirenlerinise Bulgaristan'daverilerigörülebiliyor.Orada girdiğindeburada içindene olduğunugörüyoruz. Farklıbir şey yüklenipyüklenmediğinigörüyoruz.Bunu Gürcistanile yapıyoruz.İran ile de testaşamasındayız.Diğerleri ile degörüşüyoruz."

Sabah
Bu haberi oylayabilirsiniz 5 2
Bu haber 7,027 defa okundu. 1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam