KİT'lerdeki taşeron personel, kadroya dahil edilmeyecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, KİT'lerde çalışan taşeron personelin kadroya dahil edilmesinin son derece yanlış olacağını söyledi. Bu durumda KİT'lerdeki taşeronlar kadroya dahil edilmeyecek.

Kaynak : TRT
Haber Giriş : 11 Aralık 2017 15:30, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, geçen hafta sadece memurlar.net'te yer alan haberi doğruladı. Memurlar.net'te yer alan haberde, 5018 kapsamında özel bütçeli idare olmayan KİT'lerin, taşeron düzenlemesinden yararlanamayacağı ifade edilmişti. İlgili haber için tıklayınız.

İŞTE MEHMET ŞİMŞEK'İN AÇIKLAMALARI

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, TRT Haber'de taşerona kadroda KİT'lerde dahil edilecek mi sorusunu cevapladı.

Şimşek, KİT'lerin taşerona kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur dedi.

İşte Şimşek'in KİT'lerle ilgili açıklaması

KİT'lerin kadroya dahil edilmesi son derece yanlış olur. Örneğin Türkiye Petrolleri ne işe yarar, petrol çıkartır, kimle rekabet ediyor Shell ile rekabet ediyor, ulusulararası şirketlerle, katı kuralların olmadığı, esnek oludğu şirketlerle rekabet ediyor. Nasıl rekabet edecek?

Olay sadece maliyet meselesi değil, olay bazı hizmetlerin kaliteli bir şekilde ve süreklilik arz edecek şekilde yerine getirilmesidir. Biliyoruz ki, kamu da performans düşük. Özel sektör çok daha hızlı ve verimli bir şekilde iş yapıyor, dolayısıyla sadece maliyet perspektifiyle bakmamak lazım.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber