Taşerona kadro 2 Nisan'a kadar verilecek

kadro başvuruları yarın başlayacak ve 11 Ocak'ta sona erecek.

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 01 Ocak 2018 13:11, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42
Taşerona kadro 2 Nisan'a kadar verilecek

Taşeron personelin kadroya geçişi için yönetmelik bugün yayımlandı.

Yayımlanan yönetmelik gereği, kadro başvuruları 2 Ocak'ta başlayacak ve 11 Ocak'ta sona erecek. Taşeron işçiler 2 Nisan'da kadroya geçirilecek.

Taşeron personelin bilgi paylaşımlarını görmek için tıklayınız.

Yayımlanan yönetmelikte taşerona kadro sürecinin nasıl işleyeceği tek tek açıklandı. Ayrıca, kamu kurumlarına yol göstermesi açısından tavsiye niteliğinde bir takvim de gösterildi.

Yönetmelik maddesine göre süreç şu şekilde ilerleyecek:

1- Kapsama giren personel, örnek başvuru ve örnek dilekçeyle, 11 Ocak'a kadar, kamu kurumunun personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine başvurmalıdır.

2- Bu başvuruları değerlendirmek üzere tespit komisyonu kurulacaktır. Tespit komisyonu 40 gün boyunca görev yapacak ve başvuruların kabul edilip edilmediğine ilişkin olarak kararını 20 Şubat'a kadar açıklayacak.

3- Tespit komisyonunun kararına 3 gün içinde itiraz edilecek, Tespit komisyonu 7 gün içinde itirazı karara bağlayacak. Nihai karar sonrasında, sınava girişi kabul edilen personel listesi yayımlanacak.

4- Sınav 3 Mart ila 22 Mart tarihleri arasında yapılacak. 23 Mart'tan itibaren 4 gün içinde sınav sonuçlarına itirazlar alınacak. 5 gün içinde de itirazlar değerlendirilip kesin listeler açıklanacak.

5- Hak sahipleri en son 2 Nisan 2018'de topluca işçi kadrosuna geçirilecek.

İŞTE YÖNETMELİKTE YER ALAN TAVSİYE NİTELİĞİNDEKİ TAKVİM

Taşeron personelin kadroya geçiş yönetmeliği yayımlandı

Bu Habere Tepkiniz