1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Çocuk gelişimi bölümüne, matematik mezunu öğretim görevlisi olur mu?

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Çocuk Gelişimi Programına Matematik mezunu Öğretim Görevlisi alınması dikkat çekiyor...
03 Ocak 2018 15:16
Yazdır
Çocuk gelişimi bölümüne, matematik mezunu öğretim görevlisi olur mu?

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından Çocuk Gelişimi Programına Matematik mezunu Öğretim Görevlisi alınması dikkat çekiyor...

Memurlar.net olarak son zamanlarda üniversitelerin vermiş olduğu öğretim elemanı ilanlarını kişiye özel şartlara yer vermeleri veya ilana çıkılan programla aranılan bölümlerin uyumsuz olması sebebiyle sıklıkla eleştiriyoruz.

Bunlardan yine birisine 29 Aralık 2017 tarihinde Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından verilen ilanda rastladık. Söz konusu ilan Çankırı Karatekin Üniversitesi Eldivan Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programında çıkılmış.

Fakat ilana başvuracak adaylarda "Matematik Bölümü Lisans mezunu olmak. Lisans sonrası belgelendirmek kaydıyla 10 yıl deneyimli olmak" şartı aranmıştır.

Düşündüğümüzde Çocuk Gelişimine Matematik mezunu birisinin hangi amaçla alınacağına mantıklı bir cevap bulamıyoruz. Olmaz ama Çocuk Gelişiminin ders planına da bir göz gezdirdiğimizde uygun bir tane seçmeli ders bulamadık.

24 Ekim 2017 tarihli yazımızda da dile getirdiğimiz üzere, "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in 14 üncü maddesi uyarınca; Meslek Yüksekokullarına alınacak öğretim görevlisi kadrolarında yabancı dil şartı aranmadığı için, yükseköğretim kurumları bu alakasız ilanları Meslek Yüksekokullarında vererek alınan kişileri Fakültelerde görevlendiriyorlar.

Her ne kadar bu konunun üstüne gitmeye devam etsek de şu ana kadar henüz bir sonuç elde edemedik, umuyoruz farkındalık yaratarak 2018 yılı içerisinde bu ilanları mümkün olduğunca azaltabiliriz !

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 7 22
Bu haber 18,656 defa okundu. 12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Bedelli askerlikte, 25 yaş ve 15 bin TL bedel, sizce nasıl?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam