1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bozdağ şikayeti Yozgat Barosu tarafından reddedildi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ hakkında yapılan şikayet başvurusu Yozgat Barosu tarafından rededildi. Yozgat Barosu başkanlığı tarafından Bozdağ hakkında yapılan şikayet başvurusunun reddine ilişkin açıklaması şöyle:
08 Şubat 2018 15:57
Yazdır
Bozdağ şikayeti Yozgat Barosu tarafından reddedildi

"07/02/2018 tarihinde sosyal medya ile yazılı ve görsel basında Baromuz levhasına kayıtlı ve halen Başbakan Yardımcılığı görevi yürüten Sayın Bekir BOZDAĞ hakkında " Yozgat Barosundan Bekir BOZDAĞ hakkında soruşturma başlatıldı", " OHAL KHK'ları sebebiyle Bekir BOZDAĞ , Yozgat Barosunun hedefi oldu " " Bekir BOZDAĞ'ı disipline sevk ettiren avukat anlatıyor " gibi birçok haber yayınlanmıştır.

Bahse konu haberlerin içeriği ve yarattığı algı gerçeği yansıtmamaktadır. Ankara Barosuna kayıtlı bir meslektaşımız tarafından Baromuza yapılan şikayet üzerine Baromuz levhasında kayıtlı Bekir BOZDAĞ hakkında avukatlık kanunu 141/2 maddesi uyarınca " şikayet, ihbar ve istek üzerine Baro Yönetim Kurulunca disiplin kovuşturması açılıp açılmayacağı konusunda karar verilmek üzere disiplin soruşturması başlatılmıştır. Disiplin soruşturması açılması bahsedildiği üzere kanuni zorunluluk gereği olup şikayet konusu incelenmiştir.

İnceleme sonucu Yönetim Kurulumuzca;" şikayet edilenin OHAL sürecinde çıkarılan KHK'lar ile ilgili eylem ve tasarrufları, Yürütme Organı, Bakanlar Kurulu üyesi ve Adalet Bakanı sıfatları ile gerçekleştirdiği, 1136 sayılı kanunun 43/2 maddesi gereği şikayete konu süreç içerisinde ve halen milletvekili olması sebebiyle avukatlık yapmasının yasal olarak mümkün olmadığı, isnat edilen eylemlerin avukatlık görevinden kaynaklanmadığı ve bu görevin ifası sırasında işlenmediği gerekçeleri ile "disiplin kovuşturması açılmasına mahal olmadığı" yönünde karar verilmiştir."

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam