1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Turhal ve Ilgın Şeker Fabrikası özelleşti

Turhal Şeker Fabrikası ile Ilgın Şeker Fabrikası'nın ihalelerini kazananlar belli oldu
16 Nisan 2018 14:50
Yazdır
Turhal ve Ilgın Şeker Fabrikası özelleşti

Bugün yapılan şeker fabrikalarını özelleştirilmesi ihalelerini kazanan firmalar belli oldu.

Turhal Şeker Fabrikası ihalesini 569 milyon TL ile Kayseri Şeker, Ilgın Şeker Fabrikası'nı ise 637 milyon TL ile Alteks kazanırken Erzurum Şeker Fabrikası ihalesinde teklif veren olmadı


Bugüne kadar 14 şeker fabrikasından 4'ünün satış ihalesini tamamlayan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), bugün de Erzurum, Turhal ve Ilgın şeker fabrikalarının ihalesini gerçekleştiriyor.

İhaleler bugün saat 14:30'da Erzurum şekar fabrikasıyla başladı. Ancak teklif veren omadı. Turhal şeker fabrikası saat 15:00'de, Ilgın şeker fabrikasının ihalesi de saat 16:00'da yapılacak.

Böylece hükümet yarımşar saat arayla 3 fabrikayı özel sektöre devredecek.

4 FABRİKANIN İHALESİ BİTTİ

Bor Şeker Fabrikası'na 336 milyon, Yozgat'a 275 milyon lirayla Doğuş Gıda; Kırşehir'e 330 milyon lirayla Tutgu Gıda; Çorum Şeker Fabrikasına da 528 milyon lirayla Safi Yakıt en yüksek teklifi veren olmuştu.

SIRADA ONLAR VAR

18 Nisan'da Afyon, Alpullu, Burdur, Elbistan ve Muş Fabrikaları ile teklif verme süreleri uzatılan Erzincan ve Kastamonu Fabrikaları için teklifler alınacak.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
70 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam