1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Vaatlerini unutan Bakanlar!

Türkiye 24 Haziran'da yeni bir seçime doğru yol alıyor. Bu yazıda daha önce kamu personeline ve adaylarına yönelik açıklamalarda bulunup da vaatlerini unutanlara yer vereceğiz.
25 Nisan 2018 12:02
Yazdır
Vaatlerini unutan Bakanlar!

Türkiye 24 Haziran'da yeni bir seçime doğru yol alıyor. Bu yazıda daha önce kamu personeline ve adaylarına yönelik açıklamalarda bulunup da vaatlerini unutan Bakanlara yer vereceğiz.

Vaatlerini unutan bakanlar arasında ilk sırasında, Maliye Bakanı Naci Ağbal yer alıyor.

8 Nisan 2017 tarihinde, sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Ağbal, "Bakanlığımız ile Gelir İdaresi Başkanlığının merkez ve taşra teşkilatı kadrolarındaki personelimiz için kurum içi uzmanlık sınavı açıyoruz. Bunun için gereken kanun tasarı taslağını Başbakanlığa gönderdik" demiş olmasına ve bu sözün üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen kurumiçi uzmanlıkla ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı. 8 Nisan 2017 tarihindeki açıklama için tıklayınız.

Listenin ikinci sırasında ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba yer alıyor. Fakıbaba, selefi Faruk Çelik gibi sürekli olarak topu taca atıyor, personel alımı için "talebimizi Maliye Bakanlığına gönderdik, şikayetlerinizi Maliye Bakanlığına bildirin" diyor. Ancak adaylar, Maliye Bakanlığı nezdinde yaptıkları araştırmalarda bu yönde hiçbir talebin kendilerine ulaşmadığı bilgisini alıyorlar.

Listenin 3. sırasında ise Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak bulunuyor. Bakan Bak, 28 Ocak'ta resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "BESYO mezunlarımızın atama talepleriyle ilgili gerekli çalışmamızı tamamladık. 2018 yılı içerisinde 3 bin BESYO mezunu kardeşimizin atamasını gerçekleştireceğiz. Detayları en kısa sürede sizlerle paylaşacağız. Türk sporuna ve gençlerimize hayırlı olsun" demişti. Bu açıklamanın üzerinden 3 ay geçmiş olmasına rağmen ek kısa süre bir türlü gelmemiştir.

Listenin 4. sırasında ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yer alıyor. Yılmaz daha önce TV'lerde sözleşmeli öğretmen adaylarının güvenlik soruşturması sonrasında puanlarına göre atanacağını belirtmiş olmasına rağmen bu konuda resmi olarak bir düzenleme yapmadı. Sadece sözlü bir talimat olarak komisyonlara bu yönde bir şeyler söylediği ifade ediliyor. Ancak işlerin yürüyüş şekli bir Devlet ciddiyetine gölge düşürmektedir. Cumhuriyet tarihimiz boyunca işler hep yazılı olarak yürümüştür ve bundan sonra da yazılı olarak yürümesi uygun olacaktır. Bakan Yılmaz bugün vardır yarın yoktur, dolaysıyla uygulamanı yazılı mevzuat şeklinde yürürlüğe konulması adayların sözlü sınav komisyonu üyelerinin insafına terk edilmemesi gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
371 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
04:29 - İzmir'de evinde doğum yapan kadın için ekipler seferber oldu03:57 - Korona virüsüne karşı İstanbul'un giriş - çıkışında gece boyu denetimler devam ediyor03:12 - Önceki Öğrenmelerin Tanınması, Denklik ve Ölçme Değerlendirme İşlemleri ile İlgili Usul ve Esaslara İlişkin Yönergede değişlik yapıldı02:57 - Başka ilde staj yapan öğrenciler pansiyonlardan yararlanabilecek02:45 - Korona virüs nedeniyle öğrencilerin denklik işlemlerine dair uygulanacak tedbirler02:37 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar02:36 - BM Güvenlik Konseyi, ilk kez Kovid-19'u görüşecek02:05 - CHP'li siyasetçi korona'dan hayatını kaybetti!01:45 - Van'da korona virüs tedavisi gören 4 kişi, hastalığı yenip taburcu oldu01:37 - Fatih Portakal hakkında bir suç duyurusu da BDDK'dan
01:22 - Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Yavaşlamazsa can kaybı çok fazla olur01:20 - TBMM'de şu ana kadar 3 kişide koronavirüs vakası01:20 - Bitlis'te bir köy karantinaya alındı01:17 - Limon ihracatı ön izne bağlandı01:09 - Ücretli din görevlileri için de ek ders düzenlemesi yapıldı01:02 - Sağlık Bakanı Koca'dan Avrupa karşılaştırması: Tedbirleri en erken alan biziz00:40 - Valilik, CHP'li Öztrak'ın 'bakkal defteri' iddiasını yalanladı00:38 - Ceza İnfaz Kurumları Personeli Kıyafet Yönetmeliğinde Değişiklik
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam