1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bilgisayar ile oylar değiştirilir mi? CHP adayından açıklama

CHP PM Üyesi Mehmet Ali Çelebi "Biz ne yaparsak yapalım bilgisayarlarda rakamları değiştiriyorlar" şeklindeki algının YANLIŞ olduğunu söyledi.
16 Mayıs 2018 16:42
Yazdır
Bilgisayar ile oylar değiştirilir mi? CHP adayından açıklama

Hali hazırdaki seçim sistemine göre sandıkta verilen her oy, partilerin temsilcileri eşliğinde ıslak imza ile tutanak altına alınmakta daha sonra bu tutanakların bir örneği partilere de verilerek toplamlar çıkarılmaktadır.

Ancak, ıslak imzalı bir örneği partilerde olan tutanaklara rağmen bazı seçmenlerde hala "Biz ne yaparsak yapalım bilgisayarlarda rakamları değiştiriyorlar" şeklinde bir algı bulunmaktadır.

CHP PM üyesi ve İstanbul Milletvekili adayı Mehmet Ali Çelebi bu konuyla ilgfili sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Çelebi, "Biz ne yaparsak yapalım bilgisayarlarda rakamları değiştiriyorlar" şeklinde algının yanlış bir algı olduğunu söyledi.

İŞTE ÇELEBİNİN PAYLAŞIMI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
20 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam