1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

FETÖ'den cezaevi motivasyonu

Hainler "yeni darbe" iddiası ve "AK Parti seçimi kaybedecek" algısıyla örgütü ayakta tutmaya çalışıyor. İtirafçı M.K. FETÖ'ye yönelik önemli bilgiler verdi
14 Haziran 2018 09:10
Yazdır
FETÖ'den cezaevi motivasyonu

Türkiye, darbe sonrası adeta küllerinden yeniden doğdu. FETÖ'nün sinsice yerleştiği devlet kurumları tek tek elden geçip hainler temizlendi. Davaların üzerine gidildi. FETÖ kafasını her kaldırdığında tokadı yedi. Bu süreçte ise teröristler hiçbir zaman boş durmadı. Yalanlarla, rüyalarla motivasyon sağlamaya çalışıp duruşmalarda da inkar taktiği uyguladı. Son günlerde ise FETÖ cezaevlerindeki üyelerini bir arada tutmak için "AK Parti seçimi kaybedecek" ve "yeni darbe yapacağız, sizi kurtaracağız" algısıyla örgütü ayakta tutmaya çalışıyor. Bursa'da FETÖ soruşturmasında açılan davada itirafçı olan iş adamı M.K mahkemeye sunduğu ek ifadede, örgütün, tutuklu üyelerin bağlılığını sürdürmeleri ve çözülmelere mani olmak için kaldıkları cezaevlerinde onları nasıl motive ettiğine yönelik bilgiler dikkati çekti.

DIŞARIDAN İÇERİYE MESAJ

Kaldıkları koğuşlarda, örgüte ait yurtlarda müdürlük, hocalık, öğrenci evi sorumluluğu, örgütün kurumlarında muhasebecilik yapmış, devlet kurumlarında memur olarak çalışmış, öğretmen, esnaf, tüccar ve iş adamlarından oluşan kişilerin bulunduğunu vurgulayan M.K. "Kendi aramızda yaptığımız sohbetlerde, herkeste kendisinin bir suçu olmadığı, bu işlere dini amaçlı girdikleri görüşü hakimdi" ifadesini kullandı. M.K. diğer koğuşlarda kalan sanıklarla karşılaşıldığı zaman da motive etmek amacıyla rüyaların kulaktan kulağa dolaşıldığını ifade ederek "Açık görüşlerde, örgütle irtibatı devam edenlere, biraz sabredilmesi gerektiği, kısa bir zaman sonra selamete kavuşulacağı şeklinde haberler ve mesajlar getirilerek içeridekilerin motivasyonu ve örgütten çözülmelerin önüne geçilmesi sağlanmaya çalışılırdı" dedi.

MASKE TURİSTİK GEZİ

Bunun yanından FETÖ, 17-25 Aralık sürecinin ardından yakalanmamak için yurt dışına yapılan "turistik" gezileri maske olarak kullandıkları, ByLock mesaj içeriklerine yansıdı. Mesaj içeriği şöyle: Değerli arkadaşlar, malum Türkiye'de kamp yapamıyoruz. Esnaf abi ve ablalarla hem gezi hem de 3-5-7-10 gün kamp yapmak için İtalya Milan müsait. Ö.A. Abi'nin programı müsaitse onunla kamp yapılabilir. Toplamda 20 kişilik program organize edilebilir...

Türkiye
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
31 Mart seçimleri için yapılan 'Altı üstü bir yerel seçim, savaş değil!' şeklindeki değerlendirmeyi doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam