1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Hukuk profesöründen sonra bu kez de Başsavcı'yı çarptılar

Türkiye'de son dönemde adı sıklıkla duyulan telefon dolandırıcıları bu kez eski bir hukukçuyu hedef aldı. Şebekelerin son kurbanı eski bir başsavcı oldu. İlerlemiş yaşından istifade eden dolandırıcılar emekli başsavcının 400 bin lirasını aldılar ama fazla kaçamadılar
14 Haziran 2018 11:25
Yazdır
Hukuk profesöründen sonra bu kez de Başsavcı'yı çarptılar

Telefon dolandırıcıları bugüne kadar neredeyse her kesimden insanı mağdur etti. Akademisyenler, işadamları ve hatta hukuk profesörleri bile genellikle 'terör operasyonu yapıyoruz' diyen bu profesyonel dolandırıcıların kurbanı oldu. En son geçtiğimiz yıl bir ceza hukuku profesörü kendisini 'Başsavcı' olarak tanıtan bir dolandırıcının yönlendirmesiyle yaklaşık beş milyon lirasını poşetler içinde şebeke üyelerine teslim etmişti.

BU KEZ EMEKLİ BAŞSAVCI

Dolandırıcılar bu kez de eski bir başsavcıyı mağdur etti. 80 yaşına yaklaşan eski başsavcıyı arayan dolandırıcılar klasik yöntem ve telkinlerini kullanarak başsavcıyı 400 bin lirayı kendilerine teslim etmesi için ikna etti. Bu durum şebekenin başka bir kolunu takip eden savcılık ve emniyet birimleri tarafından farkedilince dolandırıcılar kısa sürede yakalandı.

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesiyle bağlantılı oldukları tespit edilen 3 dolandırıcı hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Sanıkların yargılaması devam ediyor.

Milliyet
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam