1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Belediyeler, neden sık sık personel alım ilanlarını iptal ediyor?

Belediyeler yayımladıkları personel alım ilanlarını neden yayınlıyor, neden iptal ediyor belli değil.
01 Ağustos 2018 15:30
Yazdır
Belediyeler, neden sık sık personel alım ilanlarını iptal ediyor?

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmeliğin, Beşinci Bölümünde yer alan hükümler, İl özel idareleri ve belediyelerin, memur kadrolarına atama işlemlerini kendilerinin yürütmesine imkan tanımaktadır.

Bu dayanak maddesi gereğince belediyeler ve il özel idareleri memur alım ilanları yayınlamaktadır.

Belediyelerin yayımladığı ilanlar ise mülga Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün web sitesinde yayımlanmaktadır. Tıklayınız.

Ancak yayımlanan ilanlar sık sık iptal edilmekte ve iptallerin bir kısmı bazen son başvuru gününde olmaktadır.

Bazı ilanlarda bizzat başvuru istendiğinden, zaten işsiz olan aday harcama yaparak o ile gitmekte ve ilan iptal edildiğinde aday mağdur olmaktadır.

İçişleri Bakanlığının ilanı yayımlarken gerekli kontrolleri yaparak yayıma alması, iptal taleplerinde ise gerekçe isteyerek her iptal talebinin önüne geçmesi gerekmektedir.

Yoksa belediyelerin keyfe keder bir şekilde, çok fazla başvuru olduğu gerekçesiyle, iptal yoluna başvurmasının önüne geçilemeyecektir.

İŞTE BUGÜN ALDIĞIMIZ EKRAN GÖRÜNTÜSÜ:
12 İLANIN 5'İ İPTAL EDİLMİŞ DURUMDA

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
22 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam