1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Evlendirme memurları da 3. dereceli kadroyu istiyor

Evlendirme memurları da zabıta ve itfaiye erlerine verildiği gibi kendilerine de 3. dereceli kadro verilmesini istiyor
10 Ağustos 2018 09:00
Yazdır
Evlendirme memurları da 3. dereceli kadroyu istiyor

Memurlar.net iletişim kanalarına gelen bir talebi yayınlıyoruz.

Merhabalar,

Bulunduğum kurumda evlendirme memuru kadrosunda evlendirme memuru olarak görev yapmaktayım. Bildiğiniz gibi evlendirme memuru kadrosu 5 derecelik bir kadro olmasına rağmen "Evlendirme Yönetmeliği"nde de belirtildiği üzere aranan kriterler "Belediye başkanı tarafından üst düzey personel olarak görevlendirilir, Emsalleri arasında yüksek öğrenim seviyesine sahip olmak, diksiyonu emsallerine nazaran çok daha iyi olmak. vb. şartı aranmaktadır."

Kesinlikle her hafta sonu, resmi ve dini bayramlarda ve diğer tatil günlerinde düğünler olduğu için mesai dışında da evlendirme işlemleri kaçınılmazdır. Buna rağmen Maalesef 5 dereceye kadar düşebilen bir kadrodur. Öyle sanıyorum ki sayısı kadro itibariyle ülkemiz genelin de çok az olduğundan bu konu hakkında farkın dalık yaratmak pek mümkün olmamaktadır.

Örneğin 2015 yılında düzenleme yapılarak Zabıta Memuru ve İtfaiye Memurları kadroları 5'den 3 derecelik kadroya çekilmiştir. En azından buna benzer bir düzenleme evlendirme memurları içinde yapılabilir mi?

Teşekkürler, İyi günler.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam