2007/4 KPSS Tercih Kılavuzu

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Sağlık Bakanlığına ait 30.900 4/B2li sözleşmeli pozisyonun bulunduğu 2007/4 KPSS tercih kılavuzunu yayımladı. Daha önce KPSS puanı ile yerleşenlerin başvuru yapamayacağına dair açıklama kılavuzda yer almamıştır. Başvurular internet yoluyla yapılacak olup, her adaya 15 tercih hakkı tanınmıştır. Kılavuzu görmek için başlığa tıklayınız.

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 01 Haziran 2007 10:17, Son Güncelleme : 29 Temmuz 2019 11:42
2007/4 KPSS Tercih Kılavuzu
Aşağıdaki pdf uzantılı dökümanları açabilmek için Adobe Reader 'ın 5.0 veya üstü sürümünün sisteminizde yüklü olması gerekmektedir. Eğer dökümanları kaydetmek istiyorsanız, kaydetmek istediğiniz dökümanın üzerine sağ tıklayıp "Hedefi Farklı Kaydet" seçeneğini seçiniz.

KILAVUZ

GENEL AÇIKLAMALAR

ORTAÖĞRETİM KADROLARI
-
MERKEZİ BÜTÇE - ORTAÖĞRETİM KADROLARI
- DÖNER SERMAYE - ORTAÖĞRETİM KADROLARI

ÖNLİSANS KADROLARI
- MERKEZİ BÜTÇE - ÖNLİSANS KADROLARI
- DÖNER SERMAYE - ÖNLİSANS KADROLARI

LİSANS KADROLARI
- MERKEZİ BÜTÇE - LİSANS KADROLARI
- DÖNER SERMAYE - LİSANS KADROLARI

POZİSYONLAR İÇİN ARANAN NİTELİKLER

TABLO-4. MEZUN OLUNAN ÜNİVERSİTE

TABLO-5A. MEZUN OLUNAN LİSANS PROGRAMLARI

TABLO-5B. MEZUN OLUNAN ÖNLİSANS PROGRAMLARI

TABLO-5C. MEZUN OLUNAN ORTAÖĞRETİM ALANLARI


KAMU PERSONEL
SEÇME SINAVI

KPSS-2007/4
TERCİH KILAVUZU

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi
Ankara

KPSS-2007/4
TERCİH KILAVUZU
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI


1. GENEL BİLGİLER, TEMEL İLKE VE KURALLAR

1.1 Elinizdeki KPSS-2007/4 Tercih Kılavuzu, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yerleştirme yapılmak üzere Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına bildirilmiş olan 657 sayılı
Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonları, bunların kontenjanlarını ve bu pozisyonlar için aranan nitelikleri kapsamaktadır.

Adaylar, bu Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan koşullarını karşıladıklarını, 15'i geçmemek üzere tercih sırasına koyacaklar ve tercihlerini sırasıyla, bu Kılavuzda yer alan
kurallara göre ÖSYM.ye internet yoluyla göndereceklerdir.

1.2 Bu Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yapılacak yerleştirmelerde 10-11 Temmuz 2004, 01-02 Temmuz 2006 ve 17 Eylül 2006 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı (2004-KPSS, 2006-KPSS/1 ve 2006-KPSS/2) sonuçları geçerli olacaktır.

2. TERCİHLERİN YAPILMASI İÇİN GENEL BİLGİLER

2.1 Adayların bu Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan koşullarını karşıladıklarını tercih edebilmeleri için yukarıda 1.2. maddede sözü edilen sınavların en az birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ortaöğretim mezunlarının KPSSP94, önlisans mezunlarının KPSSP93 ve lisans mezunlarının KPSSP3 puanını almış olmaları gerekir.

2004 ve 2006 yıllarında farklı düzeylerde sınava girilmişse, yerleştirmede son girilen sınavdaki öğrenim düzeyi ve bu düzeyde alınan puan göz önünde tutulacaktır. Bir başka deyişle, 2004-KPSS.ye önlisans veya ortaöğretim düzeyinde girmiş olan adaylar, 2006-KPSS/1.e girmişlerse yerleştirme işlemlerinde 2006-KPSS/1.in sonuçları; 2004-KPSS.ye ortaöğretim düzeyinde girmiş olan adaylar 2006-KPSS/2.ye önlisans düzeyinde girmişlerse yerleştirme işlemlerinde 2006-KPSS/2.nin sonuçları geçerli olacak; 2004-KPSS sonuçları geçersiz sayılacaktır.

2.2 Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM.ye gönderildiği tarihte, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir programdan mezun olunması zorunludur. Tercihini ÖSYM.ye
bildirdiği tarihte mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, atamaları yapılmayacaktır.

2.3 Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

3. TERCİHLERİN YAPILMASI İLE İLGİLİ İŞLEMLER

3.1 Adaylar tercihlerini 04-10 Haziran 2007 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM.ye gönderebileceklerdir.

3.2 Bu Kılavuzda T.C. Sağlık Bakanlığının 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36. maddesinde belirtilen sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfındaki unvanlarda çalıştırılmak üzere 4/B maddesine göre atama yapacağı sözleşmeli pozisyonları ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi ayrı olmak üzere Tablo-1A, Tablo-1B, Tablo-2A, Tablo-2B, Tablo-3A ve Tablo-3B.de gösterilmiştir. Tablo-1A ve Tablo-1B ortaöğretim, Tablo-2A ve Tablo-2B önlisans ve Tablo-3A ve Tablo-3B lisans mezunları içindir. Sağlık Bakanlığının atama yapacağı sözleşmeli pozisyonlarda çalışacakların ücretleri döner sermayeden veya merkezi yönetim bütçesinden karşılanacaktır. Tablo-1A, Tablo-2A ve Tablo-3A.da yer alan sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden ödenecek, Tablo-1B, Tablo-2B ve Tablo-3B.deki sözleşmeli pozisyonlara atanacakların ücretleri ise kurumların döner
sermaye gelirlerinden karşılanacaktır.

3.3 Tercihlerinizi yaparken size uygun olan sözleşmeli pozisyonların bulunduğu tablolardaki "Aranan Niteliklerin Kodları" sütununda yer alan koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Bir sözleşmeli pozisyon için mezun olunan program/alan koşulu birden fazla ise bunlardan birinin karşılanması yeterlidir. Ayrıca, bu Kılavuzdaki T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından merkezi yönetim bütçesi ve döner sermaye ayrı olmak üzere hazırlanan .Başvuru Genel ve Özel Şartları. başlıklı uyarıları mutlaka okumanız ve tercihlerinizi yaparken bu uyarıları da göz önünde tutmanız gerekir.

3.4 Tercih yapmak istediğiniz sözleşmeli pozisyonları belirleyiniz ve sıraya koyunuz. Bu sıralamada sözleşmeli pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Kendinize uygun tablolardan seçtiğiniz sözleşmeli pozisyonları isteğinize göre sıralayabilirsiniz. Bu hazırlığı yapmanız için bu Kılavuzun 4. sayfasındaki boş Tercih Listesinden
yararlanabilirsiniz. Böyle bir hazırlık size tercihlerinizi internete girmenizde kolaylık sağlayacaktır. Üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYM.ye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYM.de hiçbir şekilde işleme konmayacaktır. Sadece internetten yapılan tercihler geçerlidir.

3.5 Tercihler internet yoluyla yapılacaktır. Bunun için önce internetten bir şifre alınması gereklidir. Şifreyi alabilmek için internette www.osym.gov.tr adresinden KPSS-2007/4 Tercih işlemleri alanına girilmesi, "Şifreyi Oluştur" alanına tıklanması, açılan ekrandan T.C. Kimlik Numarası, ad, soyad, baba adı ve doğum tarihi bilgilerinin girilmesi ve adayın kendisinin belirleyeceği şifreyi ekrandaki açıklamalar uyarınca oluşturması gerekmektedir. Bu şifre daha sonraki tercih ile ilgili işlemlerde de kullanılacağından adayların bu şifreyi saklamaları gereklidir.

Bu şifrenin sonradan aday tarafından değiştirilmesi veya unutulduğu takdirde aynı yöntemle yeniden oluşturulması mümkün olabilecektir.

3.6 Bu Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan yaptığınız tercihlerinizi internet yoluyla ÖSYM.ye gönderebilmeniz için aşağıdaki yol izlenecektir.

İnternet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan ÖSYM.nin adresine giriniz ve buradan KPSS-2007/4 Tercih işlemleri alanına erişiniz. Buradaki ilgili alana T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi giriniz. KKTC uyruklu adaylar T.C Kimlik Numarası yerine sınava başvururken kullandıkları numarayı; 2004 ve 2006 yıllarında yapılan sınavların ikisine de girenler 2006-KPSS.de kullandıkları numarayı kullanacaklardır. Bilgisayarda önce size ait bazı bilgiler ekrana gelecektir. (Bu bilgiler ekrana gelmiyorsa aşağıdaki 3.8. maddede açıklanan yönteme göre hareket ediniz.) Bu bilgilerde düzeltme gereği duyuyorsanız aşağıda 3.7. maddedeki açıklamalara göre hareket ediniz. Sonra hazırlamış olduğunuz tercih listenizdeki kadro ve sözleşmeli pozisyon kodlarını sırasıyla ekrandaki ilgili alana yazınız. Ekrana girdiğiniz tercihler tamamlandıktan sonra .Tercihlerimi Kontrol Et. alanını tıklayınız. Ekrana tercihleriniz açık adıyla gelecektir. Bu adlarla listenizdeki adları dikkatle kontrol ediniz. Doğruluğundan emin olduğunuz zaman yaptığınız işlemi ekrandaki uyarılara göre sonlandırınız. Tercihlerinizin ÖSYM.ye
ulaştığından emin olmanız için ekranda .Tercihleriniz ÖSYM.ye ulaşmış ve tercih yapma işleminiz tamamlanmıştır.. ifadesini görmeniz gerekir. Bu aşamada .Yazdır. alanına tıklayarak bir çıktı alınız ve bu çıktıyı saklayınız. Tercihlerin internetle ÖSYM.ye gönderilmesi tamamlandıktan sonra bu tercihlerde değişiklik yapmak mümkün olmayacaktır.

3.7 Tercihlerinizi yapmak için ÖSYM.nin ilgili internet sayfasına girip T.C. Kimlik Numaranızı ve şifrenizi yazdıktan sonra, ÖSYM kayıtlarında size ait doğum tarihi, mezun olunan program/alan ve mezuniyet düzeyi bilgileri ekrana gelecektir. Bu bilgilerde değişiklik yapmak istiyorsanız bunları bu Kılavuzdaki .Genel Amaçlı Dilekçe Örneği.ne yazınız, değişikliklerle ilgili onaylı resmi belgelerin fotokopilerini bu dilekçeye ekleyiniz ve bunlar ile birlikte 07 Haziran 2007 günü saat 17:00.a kadar ÖSYM.ye şahsen başvurunuz. Mezun olunan program/alan bilgisinde bir değişiklik yapacaksanız bu Kılavuzdaki Tablo-5A, Tablo-5B ve Tablo-5C.deki kodları kullanmanız zorunludur.

Ekranda gösterilen öğrenim düzeyi, son girilen sınavın düzeyidir. Eğer bu düzeyde mezun olamamanız nedeniyle daha önce girdiğiniz sınavın sonuçlarının (geçerli olması durumunda) kullanılmasını istiyorsanız, ÖSYM kayıtlarındaki öğrenim düzeyinizi yukarıdaki açıklamalar uyarınca zamanında mutlaka değiştirmeniz gerekir. Ekranda mezuniyet tarihiniz gün, ay ve yıl
olarak görülmektedir. Bu tarihte değişiklik yapmak istiyorsanız bu değişikliği ekranda kendiniz yapabilirsiniz. Bu alan boş ise bu alanı doldurmanız zorunludur.

3.8 T.C. Kimlik Numaranızı internetteki ilgili tercih alanına girdiğinizde size ait bilgiler ekrana gelmiyorsa, sizin tercih yapmanızla ilgili bir sorun var demektir. Bu sorunu 07 Haziran 2007 günü saat 17:00.a kadar ÖSYM.ye şahsen başvurarak çözmeniz gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular işleme konulmayacaktır.

4. ÖSYM TARAFINDAN YERLEŞTİRMENİN YAPILMASI

4.1 Bu Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Aynı düzeyde birden fazla sınava girilmişse, koşulların karşılandığı pozisyonlara yerleştirme işlemlerinde 2004 veya 2006-KPSS.lerden alınan puanların yüksek olanı kullanılacaktır.

4.3 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

4.4 Yerleştirme yapılırken ÖSYM.ce sınava girilen düzey ve mezun olunan program/alan ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan
birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

4.5 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların T.C. Sağlık Bakanlığınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.6 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihinede daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

5. YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

KPSS-2007/4 Tercih yerleştirme sonuçlarını adaylar ÖSYM.nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecek, yerleşme bilgileri ÖSYM.ce T.C. Sağlık Bakanlığına elektronik ortamda gönderilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar teslim edilmesi gerektiğini bu T.C. Sağlık Bakanlığının internet sitesinden öğreneceklerdir.

6. T.C. SAĞLIK BAKANLIĞININ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARINA ATANMA

6.1 ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan sözleşmeli pozisyonlara T.C. Sağlık Bakanlığınca doğrudan atanacaklardır.

6.2 Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde Bakanlığa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

7. HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS'de yüksek puan almak bu Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar
ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. T.C. Sağlık Bakanlığının atama için öngördüğü niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

8. YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ ÜZERİNDE İNCELEME İSTEKLERİ

Yerleştirme işlemleri ile ilgili inceleme isteğinde bulunan adaylar, yerleştirme sonuçlarının internet yoluyla açıklanmasından itibaren, en geç 30 gün içinde bu Kılavuzdaki .Genel
Amaçlı Dilekçe Örneği.ni kullanarak ÖSYM.ye başvurmalıdırlar. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konabilmesi için, dilekçeye ÖSYM.nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesi 6032068-5001 numaralı hesabına 5,00 YTL.nin yatırıldığını gösterir
banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekir.

KPSS-2007/4
TERCİH LİSTESİ

(Bu liste, tercihlerin internete kolaylıkla girilmesini sağlamak amacıyla hazırlanacak, kesinlikle ÖSYM.ye gönderilmeyecektir.)

T.C. Kimlik Numarası: ........ Mezuniyet Tarihi: ..... / ...... /.....
Gün Ay Yıl
Adı ve Soyadı: ..............

Tercih
Sıra No
Sözleşmeli
Pozisyon Kodu Sözleşmeli Pozisyonun Bulunduğu İl
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

ÜCRETLERİ MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇESİNDEN KARŞILANMAK SURETİYLE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE ATAMA YAPILACAK SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARI

AÇIKLAMALAR VE UYARILAR

1. Bu pozisyonlara yerleşenler 13.12.1983 tarihli ve 181 sayılı Sağlık Bakanlığı.nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 3.üncü maddesi hükümleri uyarınca ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel olarak istihdam edileceklerdir.

2. Bu pozisyonlara yerleşenler ile yerleştirme sonucu göreve başlayanlar, yerleştirildikleri birim dışında başka bir birime herhangi bir nedenle (eş durumu, öğrenim durumu, sağlık mazereti gibi) tayin talebinde bulunamayacaktır.

3. Sözleşmeli personelin tabi olduğu statüye ilişkin esaslara (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar, 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olup, 28.06.1978 tarih ve 16330 sayılı Resmi Gazete.de yayımlanmıştır.) Sağlık Bakanlığı internet sitesi www.saglik.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

4. Halen 657 sayılı Kanun veya diğer mevzuata göre çalışanlar (4924 sayılı Kanuna veya 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel ile vekil ebe/hemşire personel gibi) bu pozisyonlara müracaat edebileceklerdir.

5. Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesini müteakip, adayların yerleştikleri kurumlara atanmak üzere başvuracakları son tarih ve gerekli belgeler Sağlık Bakanlığı internet sayfasında www.saglik.gov.tr ilanen duyurulacaktır. Adayların bu tarihe kadar istenen belgelerle birlikte yerleştirildikleri kurumlara başvurmaları zorunludur.

6. Yerleştirilenlere ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından müracaat veya atama için herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

7. Yerleştirilenlerden .Başvuru Genel ve Özel Şartlarına. veya atama için aranan niteliklere sahip olmayan, aranan şart ve nitelikleri taşımakla birlikte gerekli belgeleri süresi içerisinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI


1. Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emekli aylığı alanlar bu pozisyonlara müracaat edemeyeceklerdir.

2. Bu pozisyonlara müracaat edenlerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.inci maddesinin 4, 5, 6 ve 7.nci bentlerinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI


1. Sağlık Fizikçisi kadrolarını tercih edecek adayların, Yükseköğretim Kurulunun 13/04/2006 tarihli Kararı gereği Sağlık Fiziği, Radyasyon Onkolojisi Fiziği, Radyoloji ya da Nükleer Tıp konularında lisans üstü (Bilim Uzmanlığı) öğrenim görmüş olmaları gerekmektedir. (Özel Koşul Kod:7341)

2. "Ebe"lik, yalnız kadınlar eliyle yürütülmesi gereken nitelikte bir görev olduğundan, bu kadro veya pozisyonları tercih edecek adayların cinsiyetinin "KADIN" olması şarttır. (Özel Koşul Kod:7335)

3. Erkek adayların, muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaları
gerekmektedir. (Özel Koşul Kod:6003)

ÜCRETLERİ KURUMLARIN DÖNER SERMAYE GELİRLERİNDEN KARŞILANMAK SURETİYLE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE ATAMA YAPILACAK SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ POZİSYONLARI

AÇIKLAMALAR VE UYARILAR

1. Bu pozisyonlara yerleşenler 13.12.1983 tarihli ve 181 sayılı Sağlık Bakanlığı.nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-3.üncü maddesi hükümleri uyarınca ücretleri görev yapacakları kurumların döner sermaye gelirlerinden karşılanmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel olarak istihdam edileceklerdir.

2. Bu pozisyonlara yerleşenler ile yerleştirme sonucu göreve başlayanlar, yerleştirildikleri birim dışında başka bir birime her hangi bir nedenle (eş durumu, öğrenim durumu, sağlık mazereti gibi) tayin talebinde bulunamayacaktır.

3. Sözleşmeli personelin tabi olduğu statüye ilişkin esaslara (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar, 6.6.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olup, 28.06.1978 tarih ve 16330 sayılı Resmi Gazete.de yayımlanmıştır.) Sağlık Bakanlığı internet sitesi www.saglik.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

4. Halen 657 sayılı Kanun veya diğer mevzuata göre çalışanlar (4924 sayılı Kanuna veya 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel ile vekil ebe/hemşire personel gibi) bu pozisyonlara müracaat edebileceklerdir.

5. Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesini müteakip, adayların yerleştikleri kurumlara atanmak üzere başvuracakları son tarih ve gerekli belgeler Sağlık Bakanlığı internet sayfasında ( www.saglik.gov.tr ) ilanen duyurulacaktır. Adayların bu tarihe kadar istenen belgelerle birlikte yerleştirildikleri kurumlara başvurmaları zorunludur.

6. Yerleştirilenlere ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından müracaat veya atama için herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

7. Yerleştirilenlerden .Başvuru Genel ve Özel Şartlarına. veya atama için aranan niteliklere sahip olmayan, aranan şart ve nitelikleri taşımakla birlikte gerekli belgeleri süresi içerisinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI


1. Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan emekli aylığı alanlar bu pozisyonlara müracaat edemeyeceklerdir.
2. Bu pozisyonlara müracaat edenlerin 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.inci maddesinin 4, 5, 6 ve 7.nci bentlerinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

1. Sağlık Fizikçisi kadrolarını tercih edecek adayların, Yükseköğretim Kurulunun 13/04/2006 tarihli Kararı gereği Sağlık Fiziği, Radyasyon Onkolojisi Fiziği, Radyoloji ya da Nükleer Tıp konularında lisans üstü (Bilim Uzmanlığı) öğrenim görmüş olmaları gerekmektedir. (Özel Koşul Kod:7341)
2. .Ebe.lik, yalnız kadınlar eliyle yürütülmesi gereken nitelikte bir görev olduğundan, bu kadro veya pozisyonları tercih edecek adayların cinsiyetinin .KADIN. olması şarttır. (Özel Koşul Kod:7335)
3. Erkek adayların, muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaları
gerekmektedir. (Özel Koşul Kod:6003)

KPSS-2007/4 TERCİH
GENEL AMAÇLI DİLEKÇE ÖRNEĞİ *


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına,
06538 ANKARA


Aşağıda yazdığım dileğim ile ilgili işlemin yapılmasını arz ederim. ....... / ...... / ...........

T.C. Kimlik Numarası: Saygılarımla,
(İmza)

Adı, soyadı : ...............................................................
Baba adı : ...................................................................
Doğum tarihi : ....... / ....... / ...........
Telefon alan kodu: .................. Tel: .................................
Varsa cep tel : ............................................
Adres : .................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
Dileğim: ...............................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
* Dilekçenizin işleme konabilmesi için sorununuzu açıkça belirtmeniz gerekir.

Bu Habere Tepkiniz

Sonraki Haber