1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ticaret Bakanlığı, 1250 kadro için 67 yedek belirledi

Ticaret Bakanlığı, 1250 muhafaza memurluğu alımında sadece 67 yedek belirledi
27 Eylül 2018 16:35
Yazdır
Ticaret Bakanlığı, 1250 kadro için 67 yedek belirledi

Ticaret Bakanlığı, 1.250 sözleşmeli muhafaza memuru alım sonuçlarını 25 Eylül'de açıklamıştı. Tıklayınız.

Ancak 2 ay sonra açıklanan sonuçlarda sadece 67 yedek aday belirlendi.

Sınava giren bir çok aday, başka kurumların sınavlarına giren adaylar veya kura sonucu doğu görevine gitmeyecekler düşünüldüğünde, 67 kişilik yedek belirlemesinin çok düşük olduğunu belirtmektedir.

Ticaret Bakanlığının 67 sayısını hangi kritere göre belirlediği belli olmamakta birlikte, bu sayıdaki bir personel alımında 67 sayısı çok az görünmektedir.

Sözleşmeli personel alımını düzenleyen Esaslarda, yedek sayısına yönelik bir düzenleme bulunmamaktadır. Dolaysıyla, kamu kurumlarının ve Ticaret Bakanlığının bu konuda kamu yararı ve hizmet gereklerine göre hareket etmiş olması gerekir. Sınava giren adayların, kuradan 15 gün sonra, bilgi edinme yoluyla, kaç kadronun boş aldığını sormaları, eğer 67 sayısından çok daha fazla sayıda kadronun boş kalması halinde, atanmalarını talep etmelerini, atamanın yapılmaması halinde ise dava açmaları gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
18 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam