1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

POMEM'lere girişte yaş değişikliği için düzenleme yapılmalı!

POMEM'lere girişte de, PAEM ve PMYO'da olduğu gibi, 1 Ocak'ın esas alınabilmesi için yasal düzenleme yapılmalı
05 Ekim 2018 10:01
Yazdır
POMEM'lere girişte yaş değişikliği için düzenleme yapılmalı!

TBMM 1 ekim 2018 tarihi itibariyle açıldı. Artık kanun tekliflerinin verilmesi mümkün.

Yaz aylarında, yönetmelik değişiklikleri yapılarak, PAEM ve PMYO'ya girişlerde, yaş şartı 31 Aralık yerine 1 Ocak itibariyle aranacak.

Memurlar.net'te 4 Eylül'de yapılan haberde, benzer bir düzenlemenin POMEM'de de yapılabilmesi için, kanun değişikliği gerektiğine yer verilmişti. Tıklayınız.

Zira, POMEM Yönetmeliğinde yer alan yaş düzenlemesi, 3201 sayılı Kanununda yeralan düzenlemenin bir tekrarıdır. 3201 sayılı Kanunun ek 24. maddesinde yeralan hüküm şu şekildedir:

"Lisans mezunlarından Kamu Personeli Seçme Sınavında Bakanlıkça belirlenecek taban puanı almış olanlar arasından sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibarıyla otuz yaşından gün almayan erkek ve kadın adaylar arasından yönetmelikle belirlenecek şartları taşıyanlar ve sınavda başarılı olanlar polis meslek eğitim merkezlerine alınırlar."

Dolaysıyla, TBMM açılmışken, Ak Parti'nin bir teklif vererek bu sorunu çözmesi gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
25 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam