1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mahkeme, Sayıştay denetçi yardımcılığı eleme sınavını iptal etti

Ankara 4. İdare Mahkemesi 12/8/2018 tarihinde yapılan Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavının iptaline karar verdi.
16 Ekim 2018 22:31
Yazdır
Mahkeme, Sayıştay denetçi yardımcılığı eleme sınavını iptal etti

Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı ilk olarak 26/5/2018 tarihinde uygulanmıştı. ancak Esenboğa'daki sınav teknik sorunlardan dolayı iptal edilmişti. 12/8/2018 tarihinde uygulanan sınava ise hem Esenboğa'daki iptal edilen sınava girme hakkı bulunanlar hem de diğer yerlerde sınava girip de daha yüksek puan almayı düşünen adaylar alınmıştır. ancak, 12/8/2018 tarihinde yapılan ve aldığı puanla 226. olan bir aday, Esenboğa dışında sınava girenlere ÖSYM'nin sitemi üzerinden soru ve cevaplarını inceleme imkanı sundukları, bu sayede sınavı iptal edilmeyenlerin bir kısmının sınava girmediği bir kısmının ise daha düşük puan aldığı için sınava girdiğini belirterek bu durumdaki adaylara bir avantaj sağlandığını ileri sürmüştür. Mahkeme heyeti, dava açılış gerekçesindeki hususları dikkate almış ve sınavın iptaline karar vermiştir.

İŞTE MAHKEME KARARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
31 Mart seçimleri için yapılan 'Altı üstü bir yerel seçim, savaş değil!' şeklindeki değerlendirmeyi doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam