1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

POMEM ilanlarındaki yeni askerlik şartıyla, 10 yıl öncesine dönüldü

Son iki dönem POMEM ilanlarında yer alan , askerlik şartında düzenlemesi adayları mağdur ediyor.
26 Ekim 2018 14:45
Yazdır
POMEM ilanlarındaki yeni askerlik şartıyla, 10 yıl öncesine dönüldü

22 ve 23. dönem POMEM ilanlarında yer alan yeni düzenlemeye göre "erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silah altında bulunmamak" şartı getirildi. 23. Dönem POMEM ilanı tıklayın.

Geçmiş dönemlerde erkek adaylar için "1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikle ilişiği bulunmamak" şartı bulunuyordu.

Eski düzenlemeler gereğince, askerde olanlar POMEM'e başvuru yapabiliyor ve askerlik hizmeti devam ederken POMEM eğitimi başlamış olsa dahi sınavı kazanan adayların hakkı bir sonraki dönem için Polis Akademisi'ne dilekçeyle başvuru yapmak şartıyla saklı kalıyordu.

Yeni düzenlemeden dolayı, eğitimin başlayacağı tarihte askerde olanlar haklarını kaybetmemektedir.

Askerlik şartına ilişkin olarak "askerlikle ilişkisi bulunmamak şeklindeki" şart yargı kararlarındaki içtihat ile belirlenmişti. Detaylı haber konuları için tıklayınız. Bu yeni düzenleme gereğince, yeniden 8-10 yıl öncesine dönülmüş olmaktadır.

Adaylar, 2018 yılında getirilmiş olan, tekar bir dava konusu yapılmadan, uygulamadan kaldırılmasını talep etmektedir.

1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre geçici terhis işlemlerinin yapılmasının mümkün değildir. Milli Savunma Bakanlığı ile ortak çalışma yapılarak bu mağduriyet kısa sürede çözüme kavuşturulmalıdır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Çırağan Sarayı'ndaki, Kalyoncu ve Demirören ailelerinin yaptığı düğünü, nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam