1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Görevde yükselme sınavına giren memura harcırah verilir mi?

Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, memuriyet mahalli dışından görevde yükselme sınavına katılan memura harcırah verilmesi gerektiğini belirtti.
04 Aralık 2018 14:02
Yazdır
Görevde yükselme sınavına giren memura harcırah verilir mi?

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına, memuriyet dışından gelerek katılan memura harcırah verilir mi?

Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü, 6245 sayılı Harcırah Kanununun 18. maddesinde yer alan hükme atıfta bulunarak, memuriyet dışından katılan kurum personeline yol masrafı ve yolda geçen günler için gündelik ile bu amaçla gönderildikleri yerde geçen en çok yedi günü için gündelik ödenmesi gerektiğini belirtti.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
9 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
31 Mart seçimleri için yapılan 'Altı üstü bir yerel seçim, savaş değil!' şeklindeki değerlendirmeyi doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam