1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sözleşmeli öğretmenler dal/alan şefi olarak görevlendirilebilirler mi?

Sözleşmeli öğretmenler, görev yaptıkları eğitim kurumlarındaki emsali kadrolu alan öğretmenler için ön görülen görev ve sorumlukları yerine getirmekle yükümlüdür. Bu nedenle dal/alan şefi olarak görevlendirebilirler.
09 Aralık 2018 10:20
Yazdır
Sözleşmeli öğretmenler dal/alan şefi olarak görevlendirilebilirler mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 84. ve devamındaki maddelerinde sözleşmeli öğretmenlerin şef olup olamayacağına dair net bir ibare bulunmamaktadır.

Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğinin "Sözleşmeli öğretmenlerin görev ve sorumlulukları" başlıklı 20. maddesindeki; "(1) Sözleşmeli öğretmenler, görev yaptıkları eğitim kurumlarındaki emsali kadrolu alan öğretmenleri için öngörülen görev ve sorumlulukları yerine getirmekle yükümlüdür." hükümleri gereğince Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 84. ve devamındaki maddelerinde belirtilen esaslar çerçevesinde sözleşmeli öğretmenlerin dal/alan şefi olarak görevlendirilebilmeleri gerekmektedir.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığına yapılan bir başvuruya bakanlık; "kadrolu öğretmen olmaması durumunda 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında görevlendirilen öğretmenlerden görevlendirme yapılması gerekmektedir." şeklinde cevap vermiştir.

Milli Eğitim Bakanlığına yapılan başka bir başvuruya ise bakanlık; Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına ilişkin Yönetmeliğin 20. maddesinde; "Sözleşmeli öğretmenler, görev yaptıkları eğitim kurumlarındaki emsali kadrolu alan öğretmenler için ön görülen görev ve sorumlukları yerine getirmekle yükümlüdür." hükmü bulunmaktadır.

Bu hüküm gereğince Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 84. maddesinde belirtilen esaslar çerçevesinde alan şefliği başvurunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir." şeklinde cevap vermiştir.

En son Erzurum İl mili eğitim müdürlüğünün görüş sorması üzerine Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına ilişkin Yönetmeliğin 20. maddesine atıf yaparak kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerle birlikte değerlendirilerek sözleşmeli öğretmenler dal/alan şefi olarak atanabileceklerini söylemiştir.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Norm fazlası olan Alan/Bölüm, atölye ve laboratuvar şefi olarak görevlendirilemez
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
14 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:30 - 'Tüketici ortalama 3 market gezip öyle alıyor'16:21 - TBMM'de gündem, Tank Palet Fabrikası16:17 - Gürün'de 'Enderundan EnGürün'e Kapıyı Sevgiyle Çal " projesi16:12 - Yanaktan 'makas almak' tazminat sebebi16:05 - Olayın tarafları dışında, tanık bulunmayan soruşturmalara dair önemli karar16:05 - FETÖ sanığı eski savcıya hapis cezası16:03 - 'Grup Başkanvekilimizin açıklamasını, meşru göremeyiz'15:58 - CHP'li Öztrak: Bizi dizayn etmeye kimsenin gücü yetmez15:56 - Çocuğunuzun fotoğrafını paylaşırken bir kez daha düşünün15:49 - Kaporta ustası kendi imkanlarıyla 'Formula 1' aracı yaptı
15:44 - Balıkesir'de 3,9 büyüklüğünde deprem15:41 - Yargıtay, TÜRKSAT baskını davası kararını onadı15:29 - Şenol Güneş'ten olay sözler: Bana paracı diyenler ülkeyi soyuyor15:28 - Asker konvoyunda dehşete düşüren görüntüler kamerada15:25 - Bakan Pakdemirli: Şura sonrası 2 aylık süreçte yol haritamızı belirleyeceğiz15:20 - ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine ateş eden 3 kişiye ceza15:18 - 'Cumhuriyet Gazetesi' davasında savcı, Yargıtay kararına uyulmamasını istedi15:12 - Merkez Bankası rezervleri arttı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam