1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

2018 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı, şimdi ne olacak?

ÖSYM tarafından bugün açıklanan 2018 KPSS önlisans sonuçları nerede kullanılacak
28 Kasım 2018 11:20
Yazdır
2018 KPSS Önlisans sonuçları açıklandı, şimdi ne olacak?

ÖSYM, 28 Kasım 2018 tarihi itibariyle, 2018 KPSS önlisans sınav sonuçlarını açıkladı.

Bugün itibariyle, önlisans düzeyinde yapılacak memur, işçi ve sözleşmeli personel alımlarında sadece 2018 KPSS Önlisans sonuçları kullanılacak.

2020 yılına kadar yapılacak tüm alımlarda sadece 2018 KPSS Önlisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

2020 yılına kadar ÖSYM 4 kez merkezi yerleştirmeyle personel alacak. İlk alım 11 ila 20 Aralık 2018 tarihleri arasında olacak.

Memurlar.net olarak mahalli düzeydeki alımlar da olmak üzere tüm memur ve sözleşmeli personel alım ilanlarını yayınlamaktayız. Bunun için ilan.memurlar.net adresine bakınız.

İşçi alımlarda 60 puan sınırı bulunmaktadır. Açık ilan işçi kadrolarına, şartları taşıyan ve başvuran adaylar arasından en yüksek puanlı 4 katı aday, sözlü sınava alınması için İŞKUR tarafından, alımı yapacak olan kamu kurumuna bildirilmektedir.

Zabıt katibi alımlarında, en yüksek puanlı 20 katı aday uygulamalı sınava alınacak ve uygulamalı sınavda adayın 3 dakikada yanlışsız 90 kelime yazıp yazamadığına bakılacak. İnfaz koruma memuru alımında ise en yüksek puanlı 10 katı aday sözlü veya uygulamalı sınava alınıyor.

Yüksek puan alan adayların (Örneğin ilk 5 bin) merkezi yerleştirmeyle alımları takip etmesi uygun olacak. Düşük puanlı adayların ise (70 veya 80 gibi) bir sertifika ve meslek bilgisi edinmesinde (ehliyet, aşçılık, eskavatör vb.) fayda bulunmaktadır.

Sizinle ayı durumda olan adaylarla bilgi paylaşımında bulunmak için memurlar.net forumunu kullanabilirsiniz. TIKLAYINIZ


2018 KPSS önlisans sonuçları açıklandı KPSS önlisans cevap kağıtları erişime açıldı
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
56 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam