1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

'Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirilmesi ulusal bir güvenlik sorunudur'

CHP Bilim Platformu tarafından Tank ve Palet Fabrikasına ilişkin hazırlanan, "parti söylemi" şeklinde kullanılacak politika notu, CHP örgütlerine basılı ve dijital ortamda gönderildi
10 Şubat 2019 11:49
Yazdır
'Tank Palet Fabrikası'nın  özelleştirilmesi ulusal bir güvenlik sorunudur'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel başkanlığındaki CHP Bilim Platformunca, Tank ve Palet Fabrikasına ilişkin politika notu hazırlandı.

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamada, söz konusu fabrikanın özelleştirilmesi ile ilgili tespitlere ve çözüm önerilerine yer verilen politika notunun başta milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri olmak üzere tüm CHP Örgütüne basılı ve dijital dağıtılarak, "parti söylemi" şeklinde kullanılmasının sağlanacağı belirtildi.

Tank ve Palet Fabrikasının bugünkü bedelinin 20 milyar doların üzerinde olduğuna işaret edilen politika notunda şu bilgiler yer aldı:

"Altay tankını üretecek BMC sirketinin yüzde 49,9'u Katarlılara satıldı. Milli Verimlilik Merkezi, fabrikayı son on yıl içerisinde üç kez 'ülkemizin en verimli is yeri' seçmistir. Fabrikada görev yapan askeri personelin ve çalısan 112 memur ile 714 isçinin hakları tehdit altındadır. Kamuoyuna yansıyan rakamlara göre yalnızca 2018'de savunma sanayisi sirketlerimizde çalısan 50'ye yakın mühendisimiz Hollanda firmalarında çalısmak üzere yurt dısına gitmistir."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel de söz konusu karara ilişkin, şunları kaydetti:

"Türkiye gündemini yerli ve milli söylemleriyle oyalamaya çalışan AKP iktidarının, yerli ve milli savunma sanayimizin en temel fabrikasını yurt dışı ortaklı bir şirkete keyfi ve rant amaçlı bir şekilde özelleştirdiğini görüyoruz. Bu özelleştirme, ulusal bir güvenlik sorunudur. CHP olarak, bu konunun üzerine gitmeye devam edeceğiz ve bu şaibeli ozellestirmeye tum demokratik yolları kullanarak sonuna kadar direneceğiz."

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:38 - Çukurca'da İHA alarmı12:29 - Türkiye, Kabil'deki saldırıyı şiddetle kınadı12:20 - Elektrik hatlarına 'havalı' temizlik12:15 - Yaptıkları ameliyat ile tıp literatürüne girdiler12:15 - Tatilde dönen İmamoğlu, meteorolojiyi suçladı12:12 - Çalışma hayatlarının ikinci baharında üretime katkı sunuyorlar12:07 - Ata yadigarı eşyaları 'müze' gibi atölyede sergiliyor11:54 - CHP'li Ağbaba: Yakın dönemde işsizlik daha da artacak11:50 - Irak'ın kuzeyine hava harekatı: 2 terörist öldürüldü11:45 - Bombalanan emniyet binası 'millet bahçesi'ne dönüşüyor
11:40 - Muhtara cumhurbaşkanına hakaretten tutuklama11:30 - Adana'nın güneşi, Şehir Hastanesi'ni aydınlatıyor11:24 - 'Esnaf artık devlet rekabetiyle baş edemiyor'11:20 - Bakan çağrıda bulundu, eğitim merkezi hayvanat bahçesine döndü11:15 - 'Japonya'da FETÖ tehdidi konusunda beklentilerimiz karşılanmıyor'11:10 - FETÖ'nün 'emniyet mahrem yapılanmasının' bilinmeyenleri11:00 - Kıl çadırlardan yapılan kütüphane gençlerin hizmetinde10:50 - Kabinedeki 2 bakan tatil için Trabzon'u seçti
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam