1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tarım Bakanı: 10 bin 551 sözleşmeli atama talep ettik

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir soru önergesine verdiği cevapta, Maliye ve DPB'den 10 bin 551 sözleşmeli atama talep ettiklerini açıkladı
12 Şubat 2019 05:13
Yazdır
Tarım Bakanı: 10 bin 551 sözleşmeli atama talep ettik

Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Tarım ve Orman bakanlığına personel alımı olup olmayacağını Bakan Pakdemirli'ye sordu.

Bakanlıktan 6 Şubat tarihi itibariyle verilen cevapta, Bakanlığın personel ihtiyaçlarının ÖSYM aracılığıyla karşılandığına dikkat çekilerek, 10 bin 551 sözleşmeli personel pozisyonuna atama yapmak için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığından talepte bulunulmuştur, denildi.

Ancak bu cevap şekli daha önceki Bakanların da (Örneğin Fakıbaba) başvurduğu bir yöntem olup, klasik olarak diğer sorumluluğu diğer kurumların üzerine bırakan bir takvim olarak algılanmaktadır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, daha önceki açıklamalarında, norm kadro çalışmaları sonuçlandıktan sonra açıklama yapacaklarını belirtmişti. Acaba bu çalışmanın bitip bitmediğine ilişkin olarak hiçbir şey denilmemiştir.

İŞTE BAKANLIĞIN BU CEVABI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
150 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Kamu kurumlarının misafirhanelerinden rahatlıkla yararlanabiliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam