1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Belediye, başvuru süresi birkaç saat olan ilan yayımladı

Konya Bozkır Belediyesi, dün İŞKUR'un web sitesinden yayımladığı bir kaç saatlik ilanla Büro Elemanı alacağını duyurdu. Sözlü sınav bugün yapılacak
15 Mart 2019 13:05
Yazdır
Belediye, başvuru süresi birkaç saat olan ilan yayımladı

Belediye şirketlerinin nasıl personel alabileceği, 28 Nisan 2018 tarihinde yayımlanan ve Bakanlar Kurlu Kararıyla yürürlüğe konulan Usul ve Esaslarda düzenlenmiştir. Tıklayınız.

Ancak, bu usul ve esasların dayanağını oluşturan, 375 sayılı KHK'nın ek 20. maddesinin 3. fıkrasında, işe alımın nasıl olacağının da düzenlenmiş olmasına rağmen, usul esaslarda sadece personel giderlerinin toplam giderler içindeki payına ilişkin üst sınıra yer verilmiştir. Yani usul ve esaslarda, başvuru süresi, şartlar, ilan, duyuru gibi bir düzneleme bulunmamaktadır.

İşte bu durumu fırsat bilen Konya Bozkır Belediyesi dün büro memuru alım ilanına çıkmış, başvuru süresi olarak bir kaç saat belirlenmiştir. Sözlü sınav ise bugün yapılacaktır. İlan için tıklayınız.

Bu tür kötüye kullanımların olmaması için Usul ve Esasların Devlet ciddiyetine uygun olacak şekilde baştan sona yeniden ele alınması gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
27 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam